„Hlídka vyjížděla na silnici směrem do Vitějovic. Poblíž lomu Kobylí hora skočila ve stoce řidička Škody Fabia,“ řekl ve čtvrtek odpoledne vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj. Doplnil, že nehoda se obešla bez zranění a škoda na autě je nižší než sto tisíc korun. „K vyřešení nehody proto postačí vyplnění euroformuláře pro pojištovnu. Navíc ale řidička dostala blokovou pokutu za porušení pravidel silničního provozu.


Ve stejnou hodinu pak policejní hlídka jela na silnici Prachatice – Libínské Sedlo, kde podle slov Martina Grožaje nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze komunikace řidič Škody Octavia. „Smykem přejel do protisměru, kde se střetl s autem na svoz komunálního odpadu vimperských technických služeb,“ popsal nehodu Grožaj. Nehodu řeší dopravní policie, i přesto, že se obešla bez zranění lidí. Škoda na obou autech je ale vyšší než sto tisíc korun.


Před šestou hodinou vpodvečer se pak hlídka vracela zpět na silnici Prachatice – Vitějovice, přesněji na odbočku do Žernovic. Odtud přišlo hlášení o dalším autě mimo komunikaci. Žena za volantem Renaultu Megane nepřizpůsobila rychlost na vozovce a skončila mimo ni na střeše. Naštěstí vyvázla bez jakéhokoliv zranění. „Hlídka nehodu vyřešila na místě vyplněním euroformuláře a uložením blokové pokuty za nepřizpůsobení rychlosti,“ upřesnil ve čtvrtek večer šéf dopravních policistů Martin Grožaj.

Ujistil však, že u žádné z nehod nebyly na vině jiné okolnosti než nezvládnutí jízdy na zasněžené vozovce. Všichni šoféři měli zimní pneumatiky, zároveň vyloučil také alkohol. „Podle mého by měli šoféři zvážit, zda v tomto počasí vyjet, sněží intenzivně a úkolem silničářů je zmírňovat následky sněžení,“ řekl policista s tím, že hlaví míra odpovědnosti je na šoférech a ne na oranžových vozech správy a údržby silnic.