Jak popsala policejní mluvčí Martina Joklová, z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti se bude zpovídat mladík, který jel ve vozidle Seat Leon od Libínského Sedla na Prachatice. "Při projíždění pravotočivé zatáčky zvané Perlovická začal předjíždět nákladní vozidlo tovární značky Volvo s připojeným návěsem, přičemž neměl před sebou rozhled na takovou vzdálenost, která je nutná k bezpečnému předjetí," vylíčila situaci, která vyústila v pořádný průšvih.

Během manévru se čelně srazil s protijedoucím osobním autem. "Při dopravní nehodě utrpěla řidička vozidla Dacie Sandero těžká zranění, se kterými byla transportována leteckou záchrannou službou do nemocnice. Její spolujezdec na předním sedadle utrpěl též přesně nezjištěná vážná zranění, se kterými byl převezen do nemocnice. Řidič z vozidla Seat Leon utrpěl zranění lehká," shrnula Martina Joklová zdravotní následky karambolu.

"Hmotná škoda na vozidle Dacia je předběžným odhadem vyčíslena na 50 000 korun, na vozidle Seat na 150 000 korun. Test na přítomnost alkoholu byl u obou řidičů negativní," doplnila.