Na konci uplynulého týdne Rada kraje schválila příkazní smlouvu k zajištění provedení demolice krajem a výsledek výběrového řízení na provedení demolice. Firmou, která demolici provede, se stala na základě výběrového řízení společnost VITAS Tábor, s.r.o. za částku 1 149 258 korun. Do demolice se pustí nejdřív na konci tohoto týdne, přesný datum totiž ovlivňují nařízený postup a následné oznamovací lhůty.

Zájemci se mohli podívat přímo na místo bytového domu v Lenoře a seznámit se, za účasti zástupce Krajského úřadu, s objektem a podmínkami demolice.

„Vítězná firma byla o výsledku výběrového řízení vyrozuměna, rozhodnutí obdržela datovou schránkou,“ uvedla vedoucí oddělení krizového řízení Marta Spálenková.

K tragédii došlo v Lenoře 4. října, kdy se Lenorou nad ránem ozval výbuch. Hořet následně začal jeden ze tří bytových domů. Obyvatelé nejen tohoto domu museli být okamžitě evakuováni, na místě zemřel jeden člověk.

Objekt určený k demolici nachází v těsné blízkosti hlavního tahu na Německo, firma musí kontaktovat odbor dopravy kvůli nutným dopravním opatřením na silnici Volary – Strážný.
Konkrétní termín bude znám teprve po splnění všech náležitostí.