Na jednom místě, pod koly nákladní tatry, vyhasly tři lidské životy. Šlo o kompletní osádku Nissanu. Vozidlo zůstalo zaklíněno pod koly tatry. Nákladní auto skončilo na druhé straně vozovky ve stoce. Čelní sklo Nissanu leželo asi dvacet metrů od vozidla v poli. Jednu zraněnou ženu, spolujezdkyni z nákladní tatry, pak záchranáři převezli do nemocnice s těžkým zraněním. Bez zranění, ale s těžkým šokem, vyvázl pouze řidič tatry. Ten nebyl schopen podat jakékoliv svědectví.
Prvotní šetření ukazuje na přejetí terénního vozidla Nissan s pražskou registrační značkou do protisměru. „Řidič Nissanu přijížděl směrem od Vodňan. Po přejetí horizontu zatím z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde v tu chvíli přijížděla Tatra 815 plně naložená živicí,“ popsal tragickou srážku vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.
Šéf krajské dopravní policie Lubomír Veselý ještě upřesnil, že tachometr tatry se zastavil na sedmdesátce. „Zatím nejsme schopni říci, jakou rychlosti jel Nissan, ani další okolnosti tragické nehody. To vše odhalí až soudní znalec, který sem na místo dorazí,“ dodal Veselý.
Vzhledem k závažnosti dopravní nehody na místo přijela služba kriminální policie a vyšetřování, jež si šetření nehody převzala. Prachatická okresní státní zástupkyně Miroslava Prokešová zároveň na místě nařídila soudní pitvu spolujezdců z terénního auta. Policisté odhadli škodu na autech na zhruba tři sta tisíc korun. Poškozená je však také vozovka. „Po dohodě se správou a údržbou silnic dojde vinou poškození silnice ke snížení rychlosti v tomto úseku. Následně musí být komunikace opravena,“ informoval Lubomír Veselý.
Vozovka byla ihned po nehodě uzavřena pro veškerou dopravu a kolony kamionů čítaly několik kilometrů. Policisté provoz odkláněli po místních komunikacích. „Předpokládám, že dřív než v pět hodin odpoledne se nepodaří provoz obnovit,“ řekl Martin Grožaj. Doplnil, že na Prachaticku jde o nejvážnější srážku vozidel za poslední rok. Počet mrtvých se po včerejšku letos zvýšil na čtyři.
Krátce po tragické nehodě, došlo k další srážce. Na jen pár metrů vzdáleném železničním přejezdu. „Zezadu tam do sebe narazila dvě vozidla a došlo k lehkému zranění,“ zakončil Martin Grožaj.

12.55 - Od Netolic se již tvoří kolona aut před Podeřišti. Dle informací policie by mělo být místo dopravní nehody uzavřeno z obou stran. Řidiči, kteří tímto směrem chtějí jet, by měli zvolit jinou trasu.

Na silnici z Vodňan do Českých Budějovic došlo ke střetu vozidla nissan s Tatrou 815. Při nehodě zahynuly zři osoby a jedna je vážně zraněna. Provoz bude omezen na přiblžně pět hodin. Příčiny a okolnosti nehody jsou v šetření.

Podrobnosti k nehodě zjišťujeme na místě.