V sobotu nad ránem se na místní komunikaci mezi Vimperkem a Šumavskými Hošticemi srazila dvě osobní auta. Zatím neznámý řidič Škody Felicie s registrační značkou AKS 53–24 nedal při vjíždění na hlavní silnici přednost další škodovce. Následkem střetu bylo vozidlo viníka odraženo mimo silnici, kde narazilo do sloupu oplocení pozemku. Tolik klasický popis nehody. Další děj se ale vymyká běžnému postupu.

„Dosud neustanovený řidič, který je důvodně podezřelý, že nehodu zavinil, vystoupil z vozidla a chtěl se s druhým řidičem dohodnout na místě na uhrazení škody v hotovosti. Jenomže druhý řidič trval na řešení přes pojišťovnu,“ popsala situaci po nehodě tisková mluvčí Policie ČR Martina Joklová. Jenomže hlášení pojišťovně by zřejmě mělo pro viníka nehody nemilé následky. Proto na nic dalšího nečekal, nasedl zpět do auta a z místa nehody odjel.

Jak totiž následně prokázalo policejní vyšetřování, vůz, který v době nehody muž řídil, mu nepatřil. Jeho skutečná majitelka jej odstavila večer před nehodou neuzamčené s klíčky v zapalování před chatou v obci Včelná. Odtud byl vůz odcizen a poškozený po nehodě vrácen na jiné místo, než kam jej majitelka zaparkovala. „Policie se proto obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po viníkovi nehody. Bližší informace k nehodě či k osobě viníka je možné sdělit na lince 158 nebo na Dopravním inspektorátu v Prachaticích,“ uvedla Martina Joklová.