Tak by se dala označit silnice třetí třídy z Netolic přes Hrbov do Lhenic. Jde o silnici druhé třídy. „Rozhodně svými technickými parametry neodpovídá provozu, který tam v současné době je,“ myslí si vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.
Řadu let je silnice zapsaná v takzvané bílé knize jihočeských silnic. Což vlastně znamená, že by měla být rekonstruována. „Já osobně vidím největší problém v bezprostřední blízkosti vzrostlých stromů poblíž krajnice po obou stranách komunikace,“ upřesnil policista hlavní důvod, proč je silnice nebezpečná.
V mnohých případech je řidič nucen ne vlastní vinou vyjet mimo komunikaci. „V tu chvíli nemá šofér jinou šanci než trefit čelně vzrostlý strom,“ uvedl policista.
Z pohledu policejních statistik právě na téhle silnici došlo k jedné z nejzávažnějších nehod na Prachaticku vůbec. „Bylo to loni, kdy řidič VW, pravda pod vlivem alkoholu, nezvládl řízení v levotočivé zatáčce a na odbočce u Brusné narazil čelně do stromu,“ vzpomněl na událost Martin Grožaj. Následky byly děsivé. Hned několik lidí tam bylo vážně zraněno a jeden usmrcen. „Tohle zůstane navždy mementem, proč zlepšit technický stav téhle vozovky,“ tvrdí policista a dodává, že silnice vlastně za nic nemůže. „Téměř ve sto procentech případů, které se tam odehrály, je na vině selhání lidského faktoru,“ uzavřel.