V úseku u bývalé roty ve stoupání k hraničnímu přechodu totiž neudržel řidič návěs kamionu v přímém směru jízdy a následkem smyku se řítil přímo na osobní vozidlo. To podle informací jednoho z přímých účastníků nehody po střetu skončilo mimo vozovku a ještě se převrátilo přes střechu.

„K dopravní nehodě, která je v tomto úseku po delší době vůbec první, došlo krátce před půl sedmou hodinou ráno. Řidič nákladní soupravy si při sjíždění klesání ve zpětném zrcátku všiml, že se mu návěs dostává do smyku. naneštěstí právě ve chvíli, kdy proti němu mířila na hraniční přechod Škoda Octavia s dvoučlennou posádkou,“ uvedl k páteční ranní nehodě vedoucí DI Prachatice Martin Grožaj.

Na místě nehody zasahovaly posádky všech složek integrovaného záchranného systému a provoz byl v tomto úseku omezen a řízen policisty zhruba do devíti hodin. Podle Martina Grožaje sehrály důležitou roli klimatické podmínky. „V době střetu totiž na namrzlou vozovku pršelo, takže chemický posyp nebyl stoprocentně účinný,“ doplnil k možné příčině Grožaj.

Hmotná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc u osobního a 100 tisíc u nákladního vozidla. „Pokud jde o zranění, ta utrpěla pouze posádka osobního vozidla. jejich specifikaci ale určí až lékařské vyšetření,“ doplnil k nehodě dopravní policista.