Auta se střetla v pravotočivé zatáčce ve směru od Netolic. V dodávce Renault Master byl zraněn řidič a v osobním autě značky Renault Scenic další čtyři lidé. Všechny zraněné převezly sanitky do nemocnic v Prachaticích. Podle informací Milana Bajcury, mluvčího jihočeských policistů, dopravní policisté z Prachatic od svědků zjistili, že řidič dodávky Renault, jel ve směru od Netolic. "Zhruba pět set metrů před obcí Hracholusky z nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s jedoucím osobním vozidlem," uvedl Milan Bajcura. Vyšetřování nehody se kromě dopravních policistů, ujali i prachatičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality.

Auta zůstala napříč přes vozovku, a tak byl hlavní silniční tah spojující České Budějovice a Prachaticemi, zcela uzavřen pro veškerý provoz. Policisté odkláněli provoz osobní dopravy přes okolní obce až do zhruba sedmé hodiny večer.

Nebyla to, bohužel, ten den jediná vážná nehoda na Prachaticku. Krátce před třetí hodinou odpoledne na silnici mezi Vlachovo Březím a Čkyní před Radhosticemi narazila do stromu žena za volantem osobního auta. Podle policejních informací nezvládla řidička v úseku Vlachovo Březí Libotyně řízení a po vyjetí mimo silnici čelně narazila do stromu. "Zaklíněnou řidičku museli z vozidla vyprošťovat hasiči. Následně byla s vážnými zraněními letecky transportována do nemocnice," uvedla Martina Joklová, mluvčí Policie ČR. Hmotná škoda na vozidle je předběžným odhadem 200 000 korun.

Z Vlachova Březí na Radhostice je uzavřená silnice vinou nehody, při níž řidička nabourala do stromu.
Prachaticko: Dvě nehody, hlavní tah na Budějovice je zavřený

A ani závěr minulého týdne nebyl úplně klidný. Dopravní policisté vyjížděli v neděli před patnáctou hodinou ke střetu osobního vozu s motocyklem mezi u Kubovou Hutí a Korkusovou Hutí. Střet odnesl zraněním motocyklista, ke kterému byl povolán i vrtulník letecké záchranné služby. "Z dopravní nehody je důvodně podezřelý řidič osobního vozidla Škoda Fabia, který při odbočování vlevo mimo komunikaci, nedal přednost v jízdě protijedoucímu motocyklu Yamaha. Při dopravní nehodě došlo ke zranění motocyklisty, který byl z místa letecky transportován na traumatologické oddělení do nemocnice, jeho spolujezdkyně byla s blíže nezjištěným zraněním převezena do nemocnice rychlou záchrannou službou. Test na alkohol byl u obou řidičů negativní," uvedla policejní mluvčí Martina Joklová s tím, že hmotná škoda na motocyklu je odhadem 300 000 korun a na osobním vozidle zhruba 50 000 korun.