Mluvčí prachatické policie Martina Joklová uvedla, že vyšetřování dvou nehod zahájili prachatičtí dopravní policisté ve čtvrtek 17. srpna. První z nich se stala někdy v čase od půl jedenácté dopoledne do jedné odpoledne na parkovišti u zámku Kratochvíle poblíž Netolic. „Tam někdo narazil do zaparkovaného Nissanu Juke a odjel,“ upřesnila s tím, že škodu na autě policisté vyčíslili na přibližně sedmdesát tisíc korun.

Odpoledne 17. srpna pak v čase od půl druhé do pěti odpoledne zase na parkovišti u prachatického Kauflandu narazil neznámý šofér do zaparkované Škody Superb. V tomhle případě je škoda vyčíslena na čtyřicet tisíc korun.

O den později pár minut před sedmou hodinou večer pak došlo k nehodě na silnici mezi obcemi Hrbov a Netolice. „Řidič pro nás neznámého auta nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím Fordem Focus C-Max a zezadu do něj narazil,“ popsala Martina Joklová nehodu z pátku 18. srpna. Viník sice na místě zastavil, ale hned na to z místa události odjel a majitel poškozeného auta přivolal policejní hlídku. Škoda na jeho fordu totiž zřejmě přesáhne třicet tisíc korun.

U Smědeče se střetla dvě auta.
U Smědče na Prachaticku skončilo auto na střeše. Pro zraněnou musel vrtulník

V sobotu 19. srpna řidič VW Golfu zaparkoval kolem šesté hodiny večer své auto v ulici 1. máje ve Vimperku. Když se k němu v neděli večer vrátil, zjistil, že do něj někdo narazil. Škoda je sice vyčíslena na deset tisíc korun, ale návštěva autoservisu majitele golfu nemine.

Dopravní policisté ústy mluvčí Martiny Joklové proto žádají případné svědky těchto dopravních nehod o informace, které by vedly k jejich vyřešení. „Svědectví je možné podat policistům buď osobně na služebně v ulici Pivovarská 4 v Prachaticích, nebo telefonicky na čísle 974 236 254 či prostřednictvím tísňové linky 158,“ vyzvala.