Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo v době od 14:00 do 14:20 hodin dne 24. 8. 2018, na místní komunikaci v katastru obce Nová Pec, ve směru jízdy Jelení Vrchy – Nová Pec. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud nezjištěný řidič nezjištěného vozidla, který se nechoval ukázněně a ohleduplně, následkem čehož narazil do telefonního vedení, čímž došlo k jeho stržení a dále došlo k poškození telefonního sloupu. Dosud neustanovený řidič na místě nezastavil a nehodu neoznámil. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na telefonním vedení a sloupu ve výši zhruba 20 000 korun.

Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo dne 7. 9. 2018 ve 03:20 hodin, na místní komunikaci před domem v ulici Gregorova v Netolicích. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud nezjištěný řidič nezjištěného vozidla, který se nechoval ukázněně a ohleduplně, následkem čehož narazil do dvou zde zaparkovaných osobních vozidel Škoda Fabia a Škoda Octavia a dále řidič narazil vzrostlé túje. Dosud neustanovený řidič na místě nezastavil a nehodu neoznámil. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na vozidle Škoda Fabia ve výši zhruba 30 000 korun na vozidle Škoda Octavia zhruba ve výši 35 000 korun a na túji předběžným odhadem 5 000 korun.

Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo v době od 12:00 do 18:00 hodin dne 10. 9. 2018, na místní komunikaci v ulici Žižkova v Husinci. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud nezjištěný řidič nezjištěného vozidla, který se nechoval ukázněně a ohleduplně, následkem čehož narazil do budovy, na které poškodil střechu. Dosud neustanovený řidič na místě nezastavil a nehodu neoznámil. Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na budově ve výši zhruba 20 000 korun.

Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo dne 10. 9. 2018 v 18:40 hodin na silnici I. třídy číslo 4, ve směru jízdy Horní Vltavice – Kubova Huť. Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud nezjištěný řidič přesně nezjištěného vozidla Mazda 3, RZ: pravděpodobně začíná 8C, který začal předjíždět v místě, odkud neměl před sebou dostatečný rozhled, následkem čehož ohrozil protijedoucí osobní vozidlo Škoda Rapid, jehož řidička byla nucena strhnout řízení vozidla vpravo, aby zamezila čelnímu střetu vozidel. Poté řidička narazila do směrového sloupku a listnatého stromu. Ke střetu vozidel nedošlo. Dosud neustanovený řidič vozidla Mazda 3 na místě nezastavil a nehodu neoznámil. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Došlo k hmotné škodě na vozidle Škoda Rapid ve výši zhruba 60 000 korun.

Dopravní policisté žádají případné svědky těchto dopravních nehod o informace. Veškeré informace k dopravním nehodám, prosím, oznamte na linku Policie České republiky 158 nebo přímo dopravním policistům na telefonní číslo 974 236 254.

Martina Joklová, mluvčí prachatické policie