Byl na sedadle spolujezdce, neboť si jel pro své auto do Prachatic. „Z ničeho nic proti nám vyjel osobák do protisměru a narazil do naší levé strany. Můj kolega se tam šel podívat a byl z toho hodně špatný. Já jsem tam raději ani nešel. Pohled to opravdu nebyl hezký. Pak pro mě poslali jiné auto a kolega tam zůstal až do konce vyšetřování. A byl z toho hodně špatný,“ popisuje tragédii z pozice na sedadle spolujezdce v kabině kamionu Berka.
Přiznává, že již viděl několikrát mrtvého člověka a na silnicích je velice opatrný. „Kdo dnes nemá strach. Někdo usne za volantem a je konec. Hlavně na nějaké úzké silnici, to pak člověk nemá šanci cokoli udělat a srážce zabránit,“ řekl Berka a dodal, že právě tento úsek z Netolic směrem do Prachatic je velice nebezpečný, a když tudy jel znovu, tak si všiml i křížků, které jsou rozesety po obou stranách vozovky.
Zmíněná tragédie byla poslední takovou vážnou událostí na Prachaticku v loňském roce. Mladý muž za volantem postarší modré škodovky vjel pod kola nákladního auta a na místě zahynul. „Jako viník byl následně ustanoven právě třicetiletý řidič,“ vzpomněl na tragickou událost šéf prachatických dopravních policistů Martin Grožaj.
V takových případech policie případ odkládá a stanovuje příčinu pouze paragrafem patřičného zákona. „Stejně tak jsme postupovali u tohoto případu,“ zkonstatoval. Z lidského hlediska jde už tak o obrovsky nešťastnou událost pro celou rodinu a další zkoumání se neprovádí. V tu chvíli není podstatná například ani rychlost jízdy vozidla a další okolnosti.
Jen v loňském roce se na Prachaticku stalo sedm nehod se smrtelnými následky.