Prachatičtí dopravní policisté vyjížděli ve čtvrtek minulý týden kolem sedmé hodiny ranní k dopravní nehodě do Špidrovy ulice ve Vimperku. Dosud neznámý řidič přesně nezjištěného nákladního vozidla se zde pravým zpětným zrcátkem střetl s chodcem, který šel za krajnici komunikace. "Při střetu došlo k lehkému zranění chodce. Řidič nákladního vozidla na místě nezastavil a z místa nehody ujel. Dále došlo k hmotné škodě na zrcátku, jehož uražená část zůstalo na místě nehody. Chodec byl po nehodě odvezen na ošetření do nemocnice. Vzhledem k tomu, že ve věci by se mohlo jednat o přečin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, případ si převzali prachatičtí kriminalisté," uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

Pravděpodobný popis vozidla a řidiče:Jednalo se o nákladní vozidlo značky MAN nebo IVECO o nosnosti do 3 500 kilogramů, s bílou kabinou, nákladní prostor byl tvořen konstrukcí potaženou plachtou bílé a šedivé barvy, na přední části kabiny byla v prostoru chladiče černá obdélníková maska. Ve vozidle seděl pouze řidič ve věku okolo 40 let, silnější postavy, barva vlasů hnědá, ostříhané strojkem tak na tři milimetry, bez brýlí a vousů.

K druhé dopravní nehodě, při jejímž vyšetřování žádají dopravní policisté o spolupráci veřejnost, došlo v pondělí dne 13. července v 19 hodin na parkovišti u obchodního domu Kaufland v Prachaticích. "Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud neustanovený řidič dosud neznámého motorového vozidla, který se v místě nehody nechoval ohleduplně a neřídil se pravidly silničního provozu, následkem čehož při vyjíždění z parkovacího místa narazil do zadního nárazníku u zaparkovaného osobního vozidla VW Golf. Řidič na místě nehody nezastavil a nehodu neoznámil," doplnila mluvčí Joklová.

Dopravní policisté žádají svědky uvedených dopravních nehod o informace, které můžete oznámit telefonicky na linku Policie České republiky 158 nebo přímo dopravním policistům na telefonní číslo 974 236 589.