K jedné z nehod došlo v pondělí 29. ledna od šesti večer do úterního rána 30. ledna v prachatické ulici Pod Hradbami. Do zaparkované Octavie tam narazilo neznámé auto a jeho řidič zmizel. Policisté podle slov prachatické policejní mluvčí Martiny Joklové odhadují škodu na 50 tisíc korun.

K nehodě z pondělí 29. ledna v šest ráno na silnici mezi Radhosticemi a Budilovem dopravní policisté hledají šoféra Peugeotu 206, který při rychlé jízdě dostal smyk a narazil do stromu. „Ten totiž z místa nehody odešel,“ uvedla Martina Joklová. Dodala, že auto je bez platné technické kontroly a má sjeté pneumatiky pod přípustnou mez. Škoda na autě je předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun.

Když majitel osobního auta nakupoval v supermarketu, bezohledný řidič mu odřel auto. Další nehoda bez viníka se totiž stala na parkovišti u vimperského Tesca v úterý 30. ledna mezi čtvrt na čtyři a půl pátou odpoledne narazil neznámý řidič do zaparkovaného osobního auta SsangYong Korando. Banální srážka, která se dala na místě vyřešit vyplněním potřebných dokumentů, vyjde majitele nabouraného auta na minimálně padesát tisíc korun.

Zpětné zrcátko u nákladního hasičského Iveca urazil na silnici mezi Blažejovicemi a Zbytinami řidič neznámého auta, který jel příliš po prostředku cesty. Nehoda se stala v úterý 30. ledna dvacet minut před šestou hodinou ráno. Ani tenhle šofér nezastavil, i když škoda je policisty odhadnuta na zhruba tisícikorunu.

Někdy v době od středy 31. ledna do pátku 3. února narazil neznámý řidič do plotu kolem rodinného domu v Zahradní ulici ve Strunkovicích nad Blanicí. „Podezřelý řidič na místě nehody nezastavil a následně ani neoznámil. Hmotná škoda na oplocení je předběžně vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ uvedla mluvčí prachatických policistů.

Viníka nehody, která se stala v půl druhé odpoledne na silnici mezi Vimperkem a Kubovou Hutí hledají dopravní policisté od pátku 2. února. Tam totiž řidič nezjištěného auta nejen dostatečně vpravo a narazil do boku protijedoucí Škody Octavia. Škoda sice není velká, odhadem pět tisíc korun, ale zbytečné starosti s opravou musí majitel octavie vyřešit

Prachatičtí dopravní policisté proto žádají případné svědky, kteří by mohli o popsaných nehodách podat objasňující informace, aby je oznámili osobně služebně v ulici Pivovarská 4 v Prachaticích nebo na telefonním čísle 974 236 254 či prostřednictvím tísňové linky 158.