První z nehod se stala v prachatické Starokasárenské ulici v pátek 3. listopadu přes den, někdy v čase mezi osmou a půl čtvrtou. Někdo tam podle informací prachatické policejní mluvčí Martiny Joklové narazil do zaparkované mazdy. „Předběžná škoda na zaparkovaném autě je vyčíslena na deset tisíc korun,“ upřesnila.

Do zaparkované Škody Fabia v Žárovné zase najel neznámý řidič v době od osmi večer v sobotu 4. listopadu do neděle 5. listopadu. Majitel škodovky událost dopravním policistům oznámil ve 14.45 hodin. Škoda odhaduje zatím na dva tisíce korun, starosti z opravou ale budou stát čas a přesná výše škody se ještě upřesní po prohlídce v servisu.

Policie. Ilustrační foto.
Od nabouraného auta či střechy viníci odjeli, hledá je policie

Škodu za nejméně dvacet tisíc korun má majitel VW Golfu, který ho zaparkoval v pondělí 6. listopadu kolem páté hodiny odpoledne v Italské ulici. „Když k autu o den později kolem druhé odpoledne přišel a chtěl odjet, zjistili, že je nabourané a zavolal dopravní policisty,“ popsala mluvčí policie.

Poslední z neobjasněných nehod se stala v Lenoře na parkovišti u domu s číslem popisným 102. Tam si majitel zaparkoval Škodu Fabia v úterý 7. listopadu kolem třetí odpoledne. V půl sedmé ráno ve středu 8. listopadu zjistil, že je jeho auto poškozené od jiného neznámého vozidla. Podle slov Martiny Joklové je škoda předběžně stanovena na deset tisíc korun.

Policie. Ilustrační foto.
Viníci od nehod zmizí, majitelům nejen zničených aut zůstanou starosti

Všechny nehody, o kterých jejich viníci odjeli, šetří prachatičtí dopravní policisté. Zároveň žádají o pomoc případné svědky. „Někdo mohl nehody vidět nebo natočit na palubní kameru. Takový záznam by pomohl nehody vyřešit,“ uvedla mluvčí policie. Doplnila, že svědci mohou své informace sdělit policistům osobně na služebně v prachatické Pivovarské ulici, nebo je zavolat na číslo 974 236 254 či prostřednictvím tísňové linky 158.