Pilot Rainer Steinberger, který tragicky zahynul při nehodě svého letounu na Písecku.Pilot Rainer Steinberger, který tragicky zahynul při nehodě svého letounu na Písecku.Zdroj: Zdroj facebookPrávě tako skupina v pondělí oznámila totožnost svého zemřelého člena týmu. Byl jím zkušený pilot Rainer Steinberger.

Přátelé Rainera Steinbergera v „Flying Bulls“ jsou touto tragédií šokováni a jsou v myšlenkách s rodinou pilota a jeho dalších přátel.

"S velkým zármutkem musíme oznámit smrt našeho pilota Rainera Steinbergera, který havaroval nad českou obcí Zvíkovské Podhradí. Rainer řídil náš letoun T-28 Trojana cestou domů z letecké show v polském Lesznu do Salzburgu. Rainer byl velmi uznávaný a zkušený pilot a dobrý přítel nás všech," píší kolegové na facebookových stránkách akrobatické skupiny.

U Jickovic na Písecku spadlo v neděli 20. června letadlo T - 28 Trojan, které mířilo z leteckých ukázek v Polsku do Rakouska. Jeden muž při pádu zemřel, druhý byl těžce zraněný a záchranáři ho transportovali do nemocnice v Praze.
Po pádu historického letadla na Písecku zemřel muž, další je těžce zraněný

Rainer Steinberger létal jak za klub The Flying Bulls, tak i pro Bavarian Tailhook, což je společnost, která provozuje letadla pro letecké show, letecké akce, firemní setkání a podobně.

Podle informací rakouských novin Kronen Zeitung byl druhým mužem na palubě známý slovinský fotograf. Tuto informaci se ale prozatím nepodařilo ověřit. Mělo by se jednoat o Miro M. Po nehodě byl transportován s vážnými zraněními do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.