Příčinou hrůzně vypadající srážky tří vozidel je podle slov šéfa dopravní policie v Prachaticích Martina Grožaje nedání přednosti v jízdě při odbočování vlevo z hlavní na vedlejší komunikaci. Dvacetiletá řidička fiatu, která na křižovatku přijížděla od Hracholusk, totiž nedala přednost Škodě Fabia, jejíž čtyřiatřicetiletý řidič, chtěl jet rovně právě na Hracholusky. „Došlo k čelnímu střetu těchto vozidel, přičemž fabia byla odhozena na Škodu Favorit, jejíž šestačtyřicetiletý řidič stál na stopce a dával přednost oběma projíždějícím vozidlům,“ popsal průběh nehody Grožaj.

Žena ve fiatu i muž ve fabii byly při srážce lehce zraněni. Šofér favoritu i jeho spolucestující vyvázli naštěstí bez zranění. Ovšem škoda se šplhá ke sto padesáti tisícům korun. Provoz na křižovatce byl až do půl jedenácté dopoledne omezen a řídili ho policisté. „Trvalo delší dobu, než se podařilo vraky aut z místa odstranit,“ zdůvodnil policista.

Na křižovatce u „stopařky“ není taková nehoda ojedinělou záležitostí. Od roku 2005 se jich tam stalo dvacet. „U třinácti z nich pak bylo na vině právě nedání přednosti v jízdě,“ zapátral ve statistikách Martin Grožaj. Doplnil, že nehody tam jsou téměř vždy se zraněním a zároveň je doprovází vysoká škoda na autech.