Srážka nákladních aut se naštěstí obešla bez zranění lidí. Vyprošťování kamionu zatím nezačalo. "Dopravní policisté jedou na místo," upřesnila mluvčí krátce před půl třetí odpoledne. Podle všeho se kamiony střetly bočně a škoda na jednom z nich je zatím vyčíslena na dvě stě tisíc korun. Vyšetřování nehody chvíli potrvá, a tak je možné, že omezení v dopravě bude ještě alespoň dvě nehody. Teprve po doštření bude možné nákladní auto ze stoky vyprostit. 

Dvě nehody blokovaly silnice na Prachaticku už v ranních hodinách ve Čkyni a v Řasnici u Lenory. Podle slov tiskové mluvčí prachatické policie Martiny Joklové jsou obě nehody se zraněním. „První z nich se odehrála na přechodu pro chodce ve Čkyni, kde řidička srazila stařší paní," řekla. Zraněnou ženu z místa nehody odvezla záchranná služba na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice. Řidička osobního vozidla Daewoo při vyjíždění z parkoviště srazila seniorku, která šla při pravé straně komunikace. .Komunikace je v tuto chvíli již průjzedná a vyšetřování nehody si převzali policisté.

Druhá nehoda se stala krátce před půl desátou v Řasnici, přesně na odbočce na Vlčí Jámy a v současné době je provoz na silnici první třídy směrem na Strážný řízen kyvadlově.  „Na místo jedou policisté ze skupiny dopravních nehod," doplnila Martina Joklová. I při této nehodě byla zraněna jedna osoba. Podle prvních informací došlo ke střetu dvou vozidel. Pravděpodobnou příčinou dopravní nehody je nedání přednosti v jízdě při vyjíždění z vedlejší na hlavní silnici.