"Podle dosud zjištěných skutečností jel řidič (ročník 1984) osobního vozidla tovární značky Audi, ve směru Třeboň – Jindřichův Hradec. Nedaleko odpočívadla pro nákladní dopravu, kde předjížděl před ním jedoucí nákladní automobil, přejel do protisměru, kde zřejmě omezil v jízdě řidiče dodávkového vozidla tovární značky Ford Tranzit. Ten, aby se vyhnul čelnímu střetu, vjel vpravo ke krajnici, kde se však vozidlo převrátilo na bok a poté se obě auta střetla. Zranilo se sedm osob, a to řidič osobního vozu a osádka z dodávkového vozidla," popsal nehodu policejní mluvčí Milan Bajcura.

Případ si od dopravních policistů převzali k dalšímu vyšetřování jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality, kteří podle mluvčího policie ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Dodávka po střetu ležela na boku napříč silnicí. Směr na Třeboň byl pro nákladní dopravu z obou stran na několik hodin zcela uzavřen. 

Na místo bylo podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzany Fajtlové vysláno pět pozemních posádek (4 posádky rychlé zdravotnické pomoci, 1 posádka s lékařem), k nehodě vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby JčK.

"Jeden z účastníků nehody zůstal po nárazu ve voze zaklíněn a musel být vyprošťován. Po imobilizaci a podání analgezie byl letecky transportován se středně těžkým poraněním dolní končetiny do Traumacentra nemocnice v Českých Budějovicích. Tam byla také směřována zraněná žena s podezřením na středně až těžké poranění hlavy," uvedla Zuzana Fajtlová.

Záchranáři na místě ošetřili dalších pět zraněných osob s převážně lehčími poraněními a transportovali je k další péči do nemocnice v Jindřichově Hradci a v Českých Budějovicích.

Nehoda na Krumlovsku

Další nehoda tří vozidel se stala před půl sedmou večer na silnici 1/39 u Kájova Českokrumlovsku. I tato událost je se zraněním.