Nehody na jihočeských
přejezdech ZDE.

Na železničním přejezdu v Nové Včelnici, v blízkosti hlavního silničního tahu z Jindřichova Hradce na Pelhřimov se srazilo osobní auto s osobním vlakem, respektive s vozem přezdívaným "ponorka". Podle tiskového mluvčího Drážní inspekce ČR Martina Drápala se nehoda stala na přejezdu zabezpečeném výstražnými kříži. "Vlak jel od Obrataně na Jindřichův Hradec. Při střetu se podle dostupných informací zranil řidič osobního auta. Celková škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun," uvedl Martin Drápal. Provoz na trati byl omezen a soukromý dopravce Jindřichohradecké místní dráhy zajišťoval náhradní přepravu cestujících.

Policejní mluvčí Hana Bílková Millerová doplnila, že šlo o řidiče-seniora, který se narodil r. 1924. "S osobním automobilem Renault Megane Scenic jel po místní komunikaci ve směru od silice  I/34 do ulice Štítného v Nové Včelnici. Při jízdě se pravděpodobně náležitě nevěnoval řízení vozidla, nepočínal si zvlášť opatrně a nepřesvědčil se, zda může železniční přejezd bezpečně přejet," uvedla. "Vjel na nezabezpečený železniční přejezd P 9024 ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak, a to ve směru od Obrataně na Jindřichův Hradec."

Došlo ke střetu, kdy vlak narazil levou přední částí do levé zadní části osobního automobilu a odhodil jej mimo komunikaci za železniční přejezd na travnatou plochu. "Při dopravní nehodě došlo zřejmě k lehkému zranění řidiče seniora, který byl vozidlem RLP převezen do nemocnice. Ke zranění jiných osob nedošlo."

Při srážce s vlakem u Černého Dubu zemřel řidič osobního auta.
Při srážce s vlakem u Černého Dubu zemřel řidič osobního auta

Ve vlaku v době dopravní nehody kromě strojvedoucího jelo pět cestujících a vlakvedoucí. Alkohol byl u řidiče i strojvedoucího vyloučen dechovou zkouškou hlídkou jindřichohradeckých policistů. Na osobním automobilu vznikla hmotná škoda ve výši nejméně 50 000 korun, na vlaku 45 000 korun. 

Krátce po půl dvanácté se zastavila doprava také na železniční trati mezi Malšicemi a Sudoměřicemi u Bechyně. Zde podle mluvčího Správy železnic Jana Nevoly osobní vlak najel do spadlého stromu. "Nehoda se obešla bez zranění. Ve 14.45 hodin byl provoz na trati obnoven, ale vyšetřování události bude ještě pokračovat," sdělil Jan Nevola.