Při nehodě, která se stala mezi Strunkovicemi nad Blanicí a Bavorovem, měl podle policejní mluvčí Lenky Krausové třiatřicetiletý řidič vozidla značky Peugeot přejet na silnici ležícího devatenáctiletého muže. "Ten nehodu nepřežil. U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která byla negativní," doplnila Lenka Krausová s tím, že případ šetří strakoničtí kriminalisté.

"Ti ve věci zahájí úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření," dodala.

Podle místostarosty městyse Bavorov Václava Kůse se v letním období jedná o velice frekventovanou silnici. "Je to na tahu Vodňany, Bavorov, Prachatice a strážný, takže je zde velký provoz," zmínil Václav Kůs. 

Dle infrormací Deníku byla v pátek v obci diskotéka k vítání léta. 

Vážná nehoda se stala také v pátek u Stoklasné Lhoty na D3. Po sedmé hodině večer zde havarovala Škoda Octavia. Vedle řidiče (r. 1958) byly ve vozidle další čtyři osoby. "Všechny musely být transportovány k ošetření do nemocnice. Dvě z nich letecky. Podle prvotních informací, řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost vozidla svým schopnostem, zejména pak povětrnostním podmínkám, a s vozidlem sjel do betonového odtokového žlabu, narazil do dopravního značení a vozidlo bylo následně odmrštěno na travnatou plochu. Přesnými příčinami a okolnostmi dopravní nehody se zabývají táborští dopravní policisté," sdělila Lenka Krausová.