11.20 hod. - V důsledku velmi silného větru během noci a ranních hodin energatici na jihu Čech evidovali tři poruchy na vedení vysokého napětí, dvě z toho přetrvávají.

Podle vedoucí Koncernové komunikace skupiny E.ON v ČR Martiny Slavíkové je aktuálně nejvíce postiženo Humpolecko. Další výpadek je na Českokrumlovsku, a to v Rychnově nad Malší, kde je bez dodávek elektřiny 150 odběrných míst.

"Naši dispečeři i servisní pracovníci na odstranění poruch pracují, ale práce komplikuje počasí. Vzhledem k tomu, že silný vítr a déšť na mnoha místech republiky nepolevují, očekáváme, že poruch bude přibývat, a to zejména na vedení nízkého napětí. Nepříznivé počasí komplikuje i opravy v terénu, a to zejména v lesních porostech, kde hrozí padání stromů," uvedla.

 9.35 hod. - V úseku Chýnov – Obrataň momentálně brání vlakům v jízdě překážky na trati a čeká se na příjezd drážních hasičů, aby trať uvolnili.

9.30 hod. - Kvůli spadlému stromu policisté také hlásí nehodu u obce Choustník okres Tábor, a to u odbočky na obec Chrbonín. Místo bude odhadem do 10 hodin neprůjezdné, nehoda se obešla bez zranění.

O síle přírody se mohl v úterý po devatenácté hodině přesvědčit také cizinec, řidič nákladní soupravy Scania, na silnici II. třídy číslo 141, v úseku Blažejovice – Volary. "Během jízdy mu spadla velká odlomená větev přímo na kabinu i návěs, čímž došlo ke škodě na kabině i návěsu za nejméně 350 000 korun. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění," popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Prachatičtí policisté vyjížděli ve středu po půl druhé ráno také k padlému stromu přes železniční trať v úseku Husinec – Strunkovice nad Blanicí. Strom spadl těsně před projíždějící lokomotivu nákladního vlaku. Strojvedoucí již nedokázal střetu zcela zabránit, naštěstí došlo pouze k lehké hmotné škodě na spodním nárazníku lokomotivy. Ke zranění osob nedošlo, alkohol u strojvedoucího negativní. Provoz na trati byl obnoven před pátou hodinou ranní. Věc si na místě převzala drážní inspekce.