Horskou službu zalarmoval dispečink linky 155 v sobotu odpoledne s tím, že zdravotní stav zraněného je obecně komplikovaný. „Jak nám sdělili, pán je kromě zranění kardiak a zároveň užívá léky na zředění krve. Jak jsme nakonec zjistili, kromě toho všeho byl podnapilý, ale nemůžeme spekulovat, co přesně bylo příčinou jeho pádu do kanálu," uvedl ke stavu zachraňovaného Aleš Fejfar, zasahující člen Horské služby Šumava. Členové Horské služby ovšem měli poněkud ztíženou práci s nalezením zraněného. Informace, kde a co se stalo, nebyly zpočátku přesné.

„I tak jsme jej našli vcelku rychle. Na místě jsme zjistili, že spadl na hlavu, rozřízl si ruku a záda měl odřená. Ihned jsme začali s ošetřením," doplnil Aleš Fejfar. Zanedlouho k nehodě dorazil i sanitní vůz Zdravotnické záchranné služby a na louku u kanálu dosedl i vrtulník leteckých záchranářů z Českých Budějovic. Dojeli také příslušníci Policie ČR, kteří provedli dechovou zkoušku zraněného a zjistili, že je podnapilý. Lékařka LZS si poté zraněného převzala, ale vrtulník odletěl s prázdnou. Muž nebyl v tak vážném stavu, aby musel být transportován letecky a sanitka jej tedy dopravila do nemocnice.

„Nejen turisté, ale i místní někdy podceňují pohyb v horském terénu. Zvláště alkohol pak může být tím faktorem, který nepozorného a nedbalého chodce dostane do ohrožení zdraví či přímo života," komentoval výjezd Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Důrazně varoval všechny, kdo se chtějí vydat do terénu, aby tak nedělali v případě podnapilosti a rozhodně v případech, kdy by se octli v horách zcela osamoceni.