V úterý hasiči z milevské stanice vylovili z vody rybníka u Jetětic červeného "utopeného" forda. O zbytek se už museli postarat majitelé. Nehoda, po které vozidlo skončilo ve vodě, se podle jihočeských hasičů obešla bez zranění i úniku pohonných hmot. Po příjezdu to vypadalo na povolání potápěčů, ale průzkum ukázal, že podmínky jsou příhodné k upevnění navijáku a auto šlo vytáhnout technikou na místě. Zhruba hodinu od oznámení bylo vozidlo venku.

Zdroj: DeníkJihočeští potápěči také tento týden vyzvedli potopenou plachetnici. V pondělí večer došlo kvůli silnému větru na Dalešické přehradě k převrácení a následnému potopení asi šestimetrové plachetnice.

"Dva lidé na palubě vyvázli bez zranění a navíc se jim podařilo potápějící loď přivázat ke břehu a zabránit tak klesnutí až na dno. Na místo proto vyjeli jihočeští potápěči, kteří mají jako opěrný bod Dalešickou přehradu ve své spádové oblasti. Při prvním ponoru zjistili, že příď plachetnice je v hloubce 14 metrů a záď v hloubce 20 metrů. K plachetnici připevnili speciální vaky, které po nafouknutí vyzvedly plavidlo na hladinu. Plavební správa pak odtáhla plachetnici asi dva kilometry do bezpečného přístaviště, kde hasiči pomohli loď naložit na káru a odčerpat vodu zevnitř lodi. Celý zásah trval 5 hodin a ačkoli byla plachetnice vybavena také motorem, k úniku pohonných hmot nedošlo," popsali hasiči.

Vizualizace nového bezpečnostního přelivu na nádrži Orlík.
Povodí Vltavy upouští přehradu Orlík, lodě neproplují ani přes Kořensko

Před necelými dvěma týdny jihočeští hasiči zasahovali společně se svými středočeskými kolegy, policií a pražskou Vodní záchrannou službou na Orlíku u Vystrkova, kde se potápěl hausbót.