První nehoda, u níž je momentálně neznámý viník, se stala v úterý dne 23. září ve 12 hodin na volném úseku silnice I/4 ve směru Vimperk – Čkyně u Vimperku. "Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud neustanovený řidič nezjištěného vozidla, který se v místě nehody nechoval ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní a plně se nevěnoval řízení, následkem čehož vyjel s vozidlem mimo komunikaci a narazil do oplocení domu. Neznámý řidič následně z místa odjel a nehodu neoznámil. Hmotná škoda na oplocení je odhadem 20 000 korun," uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

Podobně se zachoval také další řidič, který způsobil nehodu v pátek 26. září v půl sedmé ráno. "Na volném úseku silnice III. třídy, ve směru jízdy Krtely – Netolice přejel neznámý řidič s vozidlem při projíždění levotočivé zatáčky částečně do protisměru, kde se střetl zpětnými zrcátky s protijedoucím nákladním vozidlem Ford Transit. Neznámý řidič po nehodě nezastavil a ani jí následně neoznámil. Hmotná škoda na nákladním vozidle Ford je odhadem 10 000 korun," doplnila mluvčí.

Třetí dopravní nehoda se stala z před týdnem pátku na sobotu v době mezi dvacátou hodinou až čtvrt na jedenáct dopoledne v ulici K. Weise v obci Vimperk. V tomto případě mají policisté alespoň vodítko v typu vozidla, jímž neznámý řidič nehodu způsobill. "Řidičv uvedeném místě nezvládl řízení osobního vozu Hyundai Atos. Při jízdě na parkoviště z dosud nezjištěných příčin nezvládl řízení, následkem čehož narazil do pravých předních dveří zaparkovaného vozidla Ford Mondeo," shrnula Martina Joklová. Stejně jako předchozí dva řidiči, ani tento nehodu, která si vyžádala škodu na jiném vozidle za deset tisíc korun, neoznámil a z místa ujel.

"Dopravní policisté žádají svědky těchto dopravních nehod o informace. Veškeré informace k uvedeným dopravním nehodám můžete oznámit telefonicky na linku Policie České republiky 158," uvedla policejní mluvčí.