Šestapadesátiletá žena zahynula ve středu před jednou hodinou odpoledne při cyklistické výpravě po takzvané Vltavské cestě poblíž Stožce.

„Došlo k nehodě nákladního automobilu s návěsem pro přepravu dlouhého dřeva a cyklistky na účelové komunikaci ve směru Stožec – Černý Kříž – Nová Pec,“ potvrdil ve čtvrtek vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.

Policisté zatím neznají příčiny nehody. Jisté je, že žena skončila pod levými zadními koly návěsu. „Rozsah jejích zraněních byl natolik velký, že jim na místě podlehla,“ doplnil policista s tím, že k přesnému určení rozsahu zavinění a dalších příčin nehody byla nařízena soudní pitva.

Šetření tragické nehody si na místě převzali prachatičtí kriminalisté. Podle zjištění měl jedenačtyřicetiletý řidič nákladního auta platnou povolenku na vjezd na účelovou komunikaci vydanou Správou národního parku Šumava z důvodu stahování dřeva. „Pohyb nákladních souprav, na tolik cyklisty využívanou stezku, je na pováženou,“ myslí si však Martin Grožaj a doplnil, že tak vážné následky v jeho dosavadní kariéře na této trase nepamatuje.

Podle krajské policejní mluvčí Jany Kameníkové loni zahynuli na jihu Čech dva cyklisté. „Patnáct cyklistů bylo vloni těžce a sto lehce zraněno,“ upřesnila mluvčí. Letos se stali cyklisté účastníky již dvaceti nehod.