Závodu se zúčastnilo 13 družstev, což ve skutečnosti představovalo 27 závodníků se psy, jejich výkony posuzoval pan rozhodčí Vlastimil Klícha a obrany figuroval Jiří Nečesaný.
Závodníci startovali v jedné společné kategorii podle českého zkušebního řádu a mezinárodního zkušebního řádu. Jedno družstvo bylo tvořeno minimálně jedním závodníkem s jedním psem a maximálně třemi závodníky se třemi psy. Základní pravidlo naší soutěže zní: Pes může v rámci závodu vykonat každou disciplínu pouze jednou a to vždy podle svého nejvyššího dosaženého stupně všestranné zkoušky.
Na ranním nástupu si závodníci vylosovali startovní čísla a pak se okamžitě přesunuli na blízké pastviny, kde se začínalo se stopami. Většina stop byla vlastních, tři byly cizí – podle ZVV2, IPO2, IPO3. Nejvyšší počet bodů 97 bodů dosáhla Barbora Šveráková (ZKO Prachatice) s fenou Umber na stopě podle zkoušky IPO2.
Po stopařských pracích se veškeré dění přesunulo na cvičiště, kde probíhala poslušnost s obranou. Nejlepší výkon v poslušnosti předvedly paní Hana Kozojedová (ZKO Větřní) se psem Karambol a Petra Skolková (ZKO Strakonice) s fenou Bára. Obě cvičily podle zkoušky ZVV1 a shodně obdržely 91b.
Nejvíce bodů na obraně zaslouženě získala opět paní Hana Kozojedová (ZKO Větřní) a její pes Karambol – 91b. Soutěžili podle zkoušky ZVV1.
Celkovým vítězem se stal tým Větřní I. ve složení: J. Vlas a pes Rex (stopa 84 bodů), H. Kozojedová a pes Karambol (poslušnost 91b. a obrana 91b.). Na druhém místě skončil tým Strakonice I. ve složení: J. Vondrys a fena Bernie (stopa 86b), P. Skolková a fena Bára (poslušnost 91b. a obrana 85b.). Na třetím místě se umístil tým Větřní II. ve složení: H. Kozojedová a pes Karambol (stopa 85b.), J. Štindl a pes Bad (poslušnost 88b.) a J. Haniš a pes Cháron (obrana 87b.) Náš prachatický kynologický klub postavil 6 družstev. Nejlepší byl tým Prachatice IV., který tvořil Alois Kolda se svými psy Abel a Orea. Dosáhli celkem 259 bodů a skončili na 5. místě.
Závod proběhl ve velmi hezké atmosféře, kterou podpořilo nádherné jarní počasí, bohatě zásobená kantýna a ve finále velké množství cen. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě, kladečům stop a sponzorům
Na závěr bych chtěla ještě všechny příznivce psích sportů pozvat na první ročník našeho nového závodu O perníkovou kost, který se koná v sobotu 26. června. Lea Šveráková