Pondělí
Iluze o klidném městě vzaly ve Vimperku za posledních několik týdnů definitivně za své. Dočasný vrchní strážník Městské policie ve Vimperku Daniel Ziemba seznámil veřejnost i zastupitele na veřejném zasedání s programem nulové tolerance i s bezpečnostní situací ve městě.


Deník: O klidu a pocitu bezpečí nelze momentálně ve Vimperku říci nic jiného, než že ho obyvatelé města nemají. Řešení je jediné, bezezbytku vymáhat právo a postihovat i sebemenší přestupky, padni, komu padni.


Úterý
Nemocnice v Prachaticích má po snížení 166 akutních lůžek a 25 lůžek následné péče a zaměstnává na 340 lidí. „Ročně provedeme více než 2300 operačních výkonů,” upřesnil Michal Čarvaš.


Deník: Ve chvíli, kdy se opět chystají lékaři protestovat a o rušení akutních lůžek už se jen nemluví, je to pro pacienty na Prachaticku výborná zpráva.
Středa
Vedení městského úřadu v pondělí zakázalo sobotní shromáždění, které do Vimperka svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti. Ta se ještě týž den obrátila na Krajský soud v Českých Budějovicích a žalobou se pokusila zrušit zákaz městského úřadu.
Deník: Dalo se to čekat. Vyhrocení situace je to poslední, co Vimperk momentálně potřebuje.


Čtvrtek
Majiteli firmy Miras stavitelství a sanace, která rekonstruovala ZŠ Vodňanská v Prachaticích, nechce platit sankci, kterou město vyčíslilo za nedodržení termínu dokončení stavby. Požádala proto radnici o prominutí penále. Radní ale prominutí razantně odmítli.
Deník: Neuvěřitelný, skoro by se chtělo říci až s drzostí hraničící požadavek. Na druhou stranu, proč to nezkusit, když předtím firmě procházelo neustálé slibování dodržení termínů. Na rozdíl od ní si ale město bude stát za svým.


Pátek
Bez průtahů a jednohlasně ve středu večer prachatičtí zastupitelé přijali dvacetimilionovou dotaci od ministerstva financí. Peníze jsou určeny pro prachatický Hospic sv. Jana N. Neumanna na dostavbu Domova Matky Vojtěchy, zařízení pro nevyléčitelně nemocné Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demencí.
Deník: Do černa zbarvené mraky nad stavbou tolik potřebného zařízení se snad definitivně rozplývají. Po kritické situaci, kdy kvůli vyšetřování představitelů ROPu hrozilo, že z celého záměru nezbude nic, než starosti, se konečně rýsuje i vlastní objekt.


Sobota
Mítink krajně pravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti se nakonec dnes přece jen uskuteční. Krajský soud v Českých Budějovicích dal totiž za pravdu žalobě na rozhodnutí městského úřadu zakázat shromáždění a pro vady v řízení zákaz zrušil.
Deník: Možnost hlásat svou pravdu tedy extrémisté dostanou. Teď bude hlavně na samotných Vimperácích, zda je to skutečně řešení, které ve městě chtějí.