Úterý


Zatímco v celorepublikovém měřítku patřil velikonoční víkend k těm nejtragičtějším co do počtu osob usmrcených při dopravních nehodách, na silnicích Prachaticka panoval klid.


Deník: Vést statistiky nemusí být právě vítězství. V případě tragických událostí na silnicích tak můžeme být rádi, že na nás nezbyla ani jen bramborová medaile.

Do Prachatic se v sobotu opět vrátily farmářské trhy. Měly by se stát dokonce tradičním obohacením nabídky zemědělských výrobků ve městě.

Deník: Pokus určitě chvályhodný. Jen je vidět, že boom farmářských trhů využívá kdokoli, jen ne tak úplně farmáři. Na klasické zahrádkářské přebytky, babky s kbelíkem mečíků či košíkem jablek ze zahrádky si tak budeme muset ještě počkat. Zatím si i na farmářských trzích můžeme vybrat z nabídky, která je běžně k mání i v kamenných obchodech.


Středa


Radikální řešení zvolil někdo v případě stromů u rybníku v místní části Netolic zvané Peklo. S pilou se na stromech vyřádil opravdu statečně. Případem se dokonce zabývá inspekce životního prostředí. vyšetřování by nemuselo trvat dlouho, protože tip na pachatele už chataři mají.


Deník: Možná by stálo za to, aby samozvaný dřevorubec chodil zalévat pařezy, dokud nevykvetou, jako Nastěnka v Mrazíkovi.


Čtvrtek


Po více než ročním čekání, nejistotě a různých projednáváních mají konečně v prachatickém Hospici sv. Jana N. Neumanna jasno. Stavba Domova Matky Vojtěchy, plánovaného zařízení pro pacienty s diag〜nózou různých typů demencí, může začít. Původně schválená dotace ve výši pětatřiceti milionů byla sice snížena na sedmadvacet milionů, přesto ale práce, které byly minulý rok přerušeny, mohou začít.

Deník: I když to chvíli trvalo, zdá se, že zdravý rozum v tomto případě zvítězil. Bohužel, stejně tak platí, že na lumpárny druhých doplatí občas i ti nevinní.


Pátek


Ne jeden, ale hned dva bytové domy v majetku města začnou v květnu zateplovat v Prachaticích. Navíc ze svého rozpočtu. Zbylé dva bytové domy by se měly dostat na řadu až v příštím roce. Zateplovat se budou opět z vybraného nájemného.

Deník: Jak je vidět, na státní dotace už se spoléhat příliš nedá. Alespoň, že většinu oprav stihli Prachatičtí na svém majetku ještě v době, kdy byla státní kasa plnější.


Sobota


Vyjádřit svůj názor na setrvání pod městem Prachatice, nebo zda se odtrhnout, měli obyvatelé osad Libínské Sedlo, Volovice a Perlovice do konce tohoto týdne. Zatím se tak ale nestalo, protože osadní výbor nemá seznam trvale žijících obyvatel.

Deník: Dokud se nebudou lidé brát za své zájmy sami a do důsledků, nezbude jim, než jen z dálky přihlížet a čekat, co spadne pod stůl. A to může při stále větším hladu a nedostatku peněz trvat hezky dlouho.