Pondělí


Nedělní pošmourné ráno mohlo pro dvě ženy skončit tragicky. Sousedy v prachatické ulici Pod Lázněmi vytáhl na zahrady zvuk hasičských sirén. Jeden z domů zachvátily plameny.
Deník: V horké dny se chtějí lidé ochladit. Je ale lepší zkontrolovat si spotřebiče. Velkou škodu totiž může způsobit banální závada třeba na ventilátoru.

Úterý

Celkem 36 parkovacích míst přibude ve Vimperku v Pivovarské ulici. Město tu začalo s budováním placeného parkoviště.
Deník: Každé místo, kde můžete v historických centrech zaparkovat, bývá k nezaplacení. Za ta nová ve Vimperku se ale platit bude. Na druhou stranu je třeba podotknout, že placených parkovacích míst tu zase tolik není. Bez poplatku můžete zatím v klidu parkovat i na náměstí Svobody.

Středa

Tři týdny zela v silnici v Krumlovské ulici u výjezdu z mlékárny díra. K té se postupem času přidaly další dvě a zvýšilo se tak riziko nehody. Dohady o tom, komu vlastně náleží stav napravit, nakonec skončilo město Prachatice a začalo s nápravou.
Deník: Klasická ukázka toho, jak se úředníci dohadují, zatímco normální lidé trpí, tentokrát měla šťastný konec a rozum zvítězil nad úředním šimlem.

Čtvrtek

Chystáte se do postele, chcete se vykoupat a najednou se nestačíte divit, co vám teče z kohoutku za bahno. Přesně tohle zažívali několik dnů obyvatelé v Krumlovské ulici. Naštěstí je možné v takových případech uplatnit reklamaci na kvalitu dodávky vody. Pokud se jedná o vodu studenou, je třeba kontaktovat havarijní linku ČEVAKu, v případě teplé se musíte obrátit na tepelné hospodářství.
Deník: S hygienou vám to sice nepomůže, ale máte alespoň šanci na vrácení peněz za službu, která je prostě nekvalitní.

Pátek

Před senátem Okresního soudu stanul ve čtvrtek čtyřiačtyřicetiletý muž. Toho státní zastupitelství vinilo z toho, že v uplynulých dvou letech opakovaně týral bývalou družku jak psychicky, tak několikrát i fyzicky. S ohledem na duševní stav obžalovaného byl nakonec zproštěn obžaloby v plném rozsahu, ale byla mu uložena ústavní léčba.
Deník: Seznámení na inzerát může sice znamenat šťastné chvíle společného života, ale také se může proměnit v noční můru. Inu, do melounu a do lidí člověk nikdy nevidí.

Sobota

Bytový dům v Krumlovské ulici je připraven k nastěhování a prvních sedm nájemníků rada odsouhlasila. Šlo o lidi, kteří neměli vůči městu žádné pohledávky. Stěhovat by se měli lidé z ulic Poštovní, Solní, Dlouhá a Lázeňská. Další rozhodnutí o nájemnících padne v pondělí.
Deník: Pravidla jsou, jen věříme, že je všichni budou dodržovat. Aby se i ti ostatní měli kam stěhovat.