Pondělí


Vyšší počet návštěvníků hor ve spojení s jarními prázdninami se projevuje nejen na celotýdenním vytížení sjezdovek a vleků, ale také na práci členů horské služby.
Deník: Provozovatelé lyžařských areálů se shodují, že dodržování desatera na sjezdovkách nemají ještě lyžaři v krvi. Je zajímavé, že většina z těch, kteří na „našich“ sjezdovkách dovádějí desatero nedesatero, by si podobné chování za hranicemi nedovolila. Je smutné, že i nad sjezdovkami by byl asi zapotřebí pomyslný bič.


Úterý


Ulice Horní a Kostelní v Prachaticích se letos dočkají rekonstrukce. Jedná se o poslední dvě ulice v centru, které ještě potřebují opravu.
Deník: Řidiči mohou jásat, v Horní ulici přestanou zkoušet, co jejich auta na dírách vydrží. Otázka druhá je, jak už to tak bývá, nakolik budou vítat uzavírky, které s sebou zkrášlení povrchů přinesou.


Středa


I když velká voda vlivem tání zatím nehrozí, starostové jsou ve střehu. Přívalové deště z léta zůstávají v živé paměti.
Deník: To, že příroda si dělá, co chce a v nejméně očekávané chvíli ukáže, že má nad člověkem prim, na to už si pomalu zvykáme. Štěstí přeje připraveným a starostové obcí podél řek a potoků připravení být chtějí.


Čtvrtek


Přes veškerou medializaci dopravně bezpečnostní akce, která zaměstnávala policejní hlídky nejen na území regionu Prachaticka, jsou někteří řidiči nepoučitelní.
Deník: Řidiči sice svorně tvrdí, jak jim nevadí, že při každé policejní kontrole se musejí podrobit zkoušce na požívání alkoholu, ale na straně druhé neváhají a risknou sednout za volant s alkoholem v krvi. Zřejmě se jedná o ty, kteří se nepřipojili k masovému skupování alkoholtesterů, a tak vlastně chudáci ani nevěděli, že alkohol v krvi mají.


Pátek


Nebezpečí vystavil chodce ve Vimperku neznámý šprýmař, který odstranil pásku, která upozorňovala chodce, aby ve Steinbrenerově ulici neprocházeli pod převisy sněhu.
Deník: Co není přibité, zmizí, co přibité je, poškodí. Je asi naivní doufat, že vandal, který si takhle pohrál s bezpečím ostatních, se chytne za nos. Tak snad jen doufejme, že se jednalo o mladickou nerozvážnost. I ta by ale přestala být nerozvážností ve chvíli, kdyby sníh zranil některého z chodců.


Sobota


Dlouhoprstí návštěvníci lhenického hřbitova budou mít smůlu. Na to, aby ze hřbitova už nic nezmizelo, brzy dohlédne nový správce. V tuto chvíli má vedení obce ve hře dokonce dva zájemce.
Deník: Docela dobrý nápad. Nicméně, ti, kteří neváhají porušit nejen zákon, ale i veškerá morální pravidla, ani správce nezabrzdí. Když nic jiného, tak budou mít Lheničtí ale upravené místo posledního odpočinku. Alespoň do doby, než některý z vandalů zatouží po něčem, co se mu na hřbitově zalíbí. Jsou prostě i tací, kterým je úplně jedno, odkud jejich „lup“ pochází a komu byl určen.