Pondělí


Chlum u Volar, Solná Lhota u Vimperka a Hliniště u Strážnýho budou zřejmě v nejbližších dnech bez cedulí, které určují začátek a konec obce. Například Hliniště vůbec nesplňuje zákonné podmínky pro uzavřenou obec. Správa a údržba silnic ale chce mít odstranění značek na papíře, a tak stav zatím zkoumá Silniční správní úřad.
Deník: Padesátkou v Hliništi jezdí jen hrstka poctivců, a tak odstraněním cedulí vydělají hlavně řidič. Ti totiž na tomhle úseku až doposud platili tučné pokuty. Pro obyvatele Hliniště jde jen o návrat do starých časů. Před revolucí tam totiž značku s názvem obce čekal málokdo. A hlavně málokdo se do tohoto koutu okresu dostal.


Úterý


Zdíkovský obecní úřad omezil konání hlučných nočních koncertů pod širým nebem vyhláškou. Veškeré takové akce musejí skončit do půlnoci. Jenže se našel i pořadatel, který vyhlášku porušil. Jiný organizátor své akce přesunul do jiné lokality.
Deník: Že by platilo: Na každého jiný metr? Nebo jen organizátor věděl, že starosta vyráží na dovolenou, a tak zariskoval a prostě nedodržel daná pravidla. Možné je vše a zpátky čas vrátit nelze.


Středa


Cena vody zajímá všechny obyvatele všech měst. Až do voleb je ale jisté, že zůstane stejná. Stávající zastupitelstva už nic měnit nebudou.
Deník: .No, holt musíme počkat, jak budou „zametat nová košťata po říjnových volbách“. Třeba se někomu podaří splnit předvolební lákadlo v podobě všeho levnějšího jen, aby z toho kápnul hlas.


Čtvrtek


Nová silnice Husinec – Běleč už řidičům slouží. Zatím bez větších komplikací. Na jednu chybu ale přišli chodci. Nemají tam totiž žádnou zebru, po které by se dostali k zastávce autobusu. Změna přijde až první týden v září a jen částečně. Autobus zajede do středu obce ale jen pro školáky.
Deník: Pomoc sice malá, ale pomoc. Rodiče tak mohou bez obav pustit své dítko na autobus bez doprovodu. Škoda, že ostatní spoje do vsi nezajedou. Vždyť i ostatní cestující za jízdu platí. Linkové spoje mají asi cestujících dost, když neplatí náš zákazník, náš pán.


Pátek


Slunce jako zdroj energie využívají podnikatelé, jak jen mohou. Solární panely proto lemují cesty nejen na Prachaticku a jejich majitelé se snaží zdroj výhodně zpeněžit. Do roku 2011 ještě další elektrárny přibudou.
Deník: Nedivme se, slunce v tomto případě slouží jako výhodný zdroj finančních prostředků. V první řadě tady totiž nejde o ochranu přírody a zachování jejích přírodních krás. V první a i v poslední lajně jde jen o peníze do vlastní kapsy.


Sobota


S vandaly se potýkají všechna města a obce. Někde zmizely lavičky, jinde vše řeší obecní vyhláška.
Deník: Cokoliv v provedení antivandal houfně mizí z pultů. Města si libují, že je to nerozbitné a obchodníci zase, že si pěkně vydělali. Spokojenost! Jen vandalové ničí dál . . .