Cestuji takhle několik let a s velkým množstvím lidí, kteří jezdí ve stejnou dobu jako já, dobře znám. Občas někdo vypadne, občas přibude někdo nový. Jak to tak bývá.


Zhruba poslední měsíc začal jezdit mými autobusy i ředitel šumavského parku Jan Stráský. Vím, že bydlí v Prachaticích a vzpomněla jsem si, jak jsem nedávno v tisku, či na internetu zahlédla zprávu, že přišel o řidičský průkaz. I když to v tom článku asi bylo zmíněno, tak by mě vůbec nenapadlo, že bude do Vimperka skutečně jezdit autobusem.


„Přece ředitel takhle velké instituce, takový papaláš, nebude jezdit autobusem. Pro toho se vždy najde nějaký řidič, který bude k dispozici a odveze ho tam a zase zpátky,“ říkala jsem si pro sebe. Teď ale se mnou seděl Stráský v autobuse jako normální pasažér.


Navíc působil v autobuse velice skromným a sympatickým dojmem. Pozdravil, usmál se, což tu nebývá vždy pravidlem.


Dlouhá léta jsem Stráského vídala v televizi jako politika, kde zastával ty nejvyšší posty. Ministr, premiér a já nevím co všechno.
Překvapilo mě, když jsem ho viděla sedět před sebou v autobuse, ale jsem ráda, že jsem se přesvědčila, že je to normální chlap.
Jana Koutná, Prachatice