Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Reakce ministra Richarda Brabce na názor Petra Martana

Praha - Pan Petr Martan ve svém posledním textu obvinil ministra životního prostředí Richarda Brabce ze lži. Té se měl ministr Brabec dopustit tím, že Správa Národního parku Šumava má údajně od 1. června 2017, tzn. s účinností novely zákona o ochraně přírody a krajiny, postupovat v péči o chráněné území bezzásahově, a to na 51% území národního parku.

6.6.2017
SDÍLEJ:

Ministr životního prostředí Richard BrabecFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Na názor Petra Martana zaslal ministr životního prostředí Richard Brabec reakci.


Pan Martan se odvolává na jakési provozní mapy, které prý osobně viděl. Pan Martan se ale buď neštítí za cenu pozornosti bezostyšně lhát, nebo opravdu ztrácí zrak, což bych mu ale nepřál.


Pravda je taková, že žádné mapy, které by byly závazné pro zaměstnance Správy NP Šumava od 1. 6. 2017 a kde by byly vyznačené zóny přírodní a zóny přírodě blízké v rozsahu 51% z celkové rozlohy parku, neexistují.


Současné bezzásahové území, kde správa vůbec nezasahuje, se rozkládá na cca 24% území Národního parku Šumava. Současně platný management na území parku je účinný od 13. 3.2015, kdy byl vydán příkaz ředitele definující péči o NPŠ na dobu absence platného plánu péče. Ten nebyl do platnosti novely zákona přijat, proto ho nahradí v brzké době projednávání o tzv. zásadách péče a o nové zonaci.


Musím upozornit, a to nejenom pana Martana šířícího dezinformace, na fakt, že i kdyby v budoucnu po projednání nové zonace byl součet přírodní a přírodě blízké zóny 51% území NPŠ, tak to neznamená, že se na 51% procentech NPŠ nebude zasahovat.
Pokud by si pan Martan přečetl pořádně zákon, ve kterém jsou čtyři nové zóny srozumitelně popsány, včetně toho, co se v nich může a nemůže dělat z hlediska managementu, zjistil by, že v zóně přírodě blízké je možné zasahovat, a to třeba i proti kůrovci (konkrétně se jedná o paragraf 18).


Takže prosím, šumavští občané, nechoďte zbytečně na územní pracoviště NP v Prášilech, Srní, Modravě, Borové Ladě, Českých Žlebech a Stožci. Tam totiž žádné mapy, které si „vysnil“ pan Martan, nenajdete.

Richard Brabec, ministr životního prostředí

Autor: Redakce

6.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Osadníci se pustili do výroby.

Osadníci si vyrobili sezení

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Kam o víkendu za sportem na Prachaticku

Prachaticko - Sportovní víkend přinese opět řadu zajímavých akcí. Kromě fotbalových soutěží se představí třeba hokejisté a hokejbalisté.

Střecha na škole už je hotová

Vimperk - Práce na nové fasádě budovy základní školy v parku u Volyňky ve Vimperku pokračují podle plánu.

Vyinkasoval peníze od zákazníku, šéfovi je ale nepředal

Volary –V jedné volarské firmě chybí nejméně sedmačtyřicet tisíc. Volarští policisté podezřívají třiadvacetiletého muže ze zpronevěry.

Sami obyvatelé si řeknou, jak provozovat hřiště

Vimperk - Za zřejmě nejlepší sportoviště ve městě považuje Pavel Dvořák, starosta Vimperka, nově budované hřiště na Lipce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení