Na demonstraci proti skokovému navýšení nájemného v bytech města se sešla zhruba stovka lidí a dva opoziční zastupitelé.
Koaliční zastupitelé neměli zřejmě už zájem na zviditelnění, na druhé straně někteří nájemníci mohli svůj boj již vzdát. Při přesilovce koalice v zastupitelstvu a kvůli alibismu zastupitelů bydlících v obecních bytech si nájemníci po jednání na mimořádném zastupitelstvu v pátek asi řekli, že to fakt nemá cenu.
Budou sice zatínat pěst, když uslyší, kolik milionů město proinvestovalo za poslední období, když sami museli zkrouhnout své rodinné rozpočty, ale co naplat. Sáhnou do kapsy a zaplatí.
Možná si také pomyslí za plotem hřiště u nového umělého trávníku za více než deset milionů, u rozvrtaného Parku mládí, kde má vyrůst areál pro hokejbal za devatenáct milionů, u ještě v červnu zavřeného koupaliště Hulák za několik desítek milionů, že je to vlastně dobře. Vždyť stejně nemají na to, aby těchto vymožeností užívali. Musí si totiž přibrat do rodiny další úvazek po večerech.
Ale mají se na co těšit. Peníze od sponzorů budou, takže se mohou těšit na alegorické vozy a plakáty s nápisy, jak moc záleží na lidech, promiňte na voličích, abychom si demokracii udrželi.
A třeba i nějaký gulášek dostanou zadarmo. A to se vyplatí!