VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VOLARY

Volary jsou město ležící asi 16 km JZ od Prachatic na území CHKO Šumava na hranici NP Šumava. Městská zástavba je situována do kotliny Teplé Vltavy severně od řeky, okolo Volarského potoka. Jméno obce je patrně odvozeno od volarů (dobytkářů). Volary mají přes 4000 obyvatel a jsou významným komunikačním uzlem Šumavy a střediskem turistického ruchu – jednak pro své památky staré dřevěné architektury, jednak pro řadu významných přírodních krás v okolí.

Zdroj: http://www.mestovolary.cz

Filmový festival Expediční kamera 2018 zavítal do Volar

Volary - Expedice – voda – cestování - lezení – divoká příroda to bylo motto letošních dokumentů expediční kamery. Víc než dvě stovky měst i obcí v Česku a Slovensku a mezi nimi nechybí Volary, které zde jsou již po sedmé.

Hořičtí ochotníci přivezli do Volar pohádku

Volary - Představení pohádky Jiřího Pálky Jak byla čertům v pekle zima, přilákala i za teplého a krásného počasí do kinosálu hodně dětí s jejich rodičovským doprovodem.

Volarské děti se učily první pomoc a zdravě posnídaly

Volary - Mateřská školka u příležitosti mezinárodního dne zdraví, který připadá na 7. dubna, připravila na téma zdraví celý týden.

Svět podle Mandelíka se ukazuje v Městské galerii Volary

Volary - Městská galerie v hotelu Bobík hostí od čtvrtka 12. dubna výstavu soch a objektů Tomáše Perglera s názvem Svět podle Mandelík.

Do bazénu se opře nová firma

Volary - Mezi města, která si loni vytáhla pomyslného černého Petra při výběru dodavatelské firmy na realizaci plánované akce, byli i Volarští.

Kosmetické úpravy ukončí rekonstrukci

Volary - V podstatě jen poslední drobné úpravy a Volarští mohou s klidem říci, že revitalizace náměstí je kompletně hotová.

Volarští zdravotně postižení pořádali další ročník bowlingového turnaje

Volary - Turnaj tří týmů zdravotně postižených organizací seniorů ze tří měst Volar, Vimperka a Prachatic se vždy koná v jednom z nich. Letošní volba padla na město pod Bobíkem.

OBRAZEM: Country bál uzavřel plesovou sezónu ve Volarech

Volary - Již tradičně se volarská plesová sezóna uzavírá bálem, kde kovbojové s klobouky a dámy v sukních vzpomínají na doby, kdy noci byly stejně dlouhé jako dny. Dobové oblečení, stylové klobouky a kolty visící proklatě nízko.

Military death march se vydařil, poprvé přálo i počasí

Volary - Military death march je pochod, věnovaný uctění obětí pochodu smrti z roku 1945, se konal v sobotu 7. dubna. Pochod pořádá Armáda České republiky ze Strakonic a letos se uskutečnil již pátý ročník.

OBRAZEM: Ve Volarech už se zase opravují ulice

Volary - S příchodem jara a teplých dnů, začala ve Volarech v dubnu 2018 další část revitalizace.

OBRAZEM: První pečení letošního roku ve Volarském muzeu bylo velikonoční

Volary - V peci ve Volarském muzeu se již od středy topilo, aby na Zelený čtvrtek bylo vše připraveno na první letošní pečení.

Jaroslav Pulkrábek vyprávěl o obci Stachy a slavných rodácích

Volary - Již po třetí v letošním roce přivezl Jaroslav Pulkrábek z Horní Vltavice do Volar staré pohledy na Šumavu.

OBRAZEM: Závod historických vozidel se zastavil ve Volarech

Volary - Copa-Europa, automobilový závod historických vozidel přes pět států, se letos na chvíli zastavil ve Volarech.

Folkový večer s Lubomírem Hrdličkou se vydařil

Volary - Do společenského sálu radnice přijel Lubomír Hrdlička. Českobudějovický rodák, který se věnuje muzice od svých šestnácti let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT