VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VIMPERK

Město Vimperk bývá často zváno "bránou Šumavy" nebo také "městem pod Boubínem". Kromě toho, že leží na hranici CHKO Šumava na severním úbočí vrchu Boubína, je také sídelním místem správy CHKO a NP Šumava.
Město se rozkládá v údolí řeky Volyňky 16 km severozápadně od okresního města Prachatice v nadmořské výšce 700 m.
Historie města sahá až do poloviny 13. století, kdy zde byl postaven hrad založený k ochraně Zlaté stezky. Podhradí, poprvé připomínané již v roce 1263, těžilo ze své výhodné polohy na obchodní trase a v roce 1359 bylo již městečkem. V období husitských válek byl Vimperk roku 1423 dobyt a vypálen husity. Městem se stal v roce 1479, kdy byl také obdařen mnoha výsadami královských měst a opevněn. V roce 1619 bylo město neúspěšně dobýváno stavovským vojskem. V 17. a 19. století jej postihly rozsáhlé požáry, při nichž byla značně poškozena jeho velká část. Při posledním velkém požáru v roce 1904 vyhořelo téměř celé náměstí. Zdroj: http://www.vimperk.cz/

Vimperští hokejisté dál vládnou kraji

Vimperk – Do Radomyšle zajížděli vimperští hokejisté potvrdit první místo v Krajské lize mužů.

Lídr tabulky zvyšuje svůj náskok

Prachaticko – Víkendové zápasy fotbalové I.A třídy posunuly soutěž do její druhé třetiny. V okresním derby se Lhenice rozešly smírně s Prachaticemi, Vimperk i Lažiště vedou body ze hřišť soupeřů.

Atletický ovál Vimperští dokončují

Vimperk - Na konci září rada města schválila dodatek ke smlouvě o dílo, kde je změněn termín dokončení oprav atletického oválu na městském stadionu ve Vimperku.

OBRAZEM: Vimperští studenti se učí tančit

Vimperk - Sedmou taneční sezónu kurzů pro mládež zahájili o víkendu ve Vimperku.

Představujeme nově zvolené zastupitele - Vimperk

Vimperk - Přehled 17 zastupitelů pro volební období 2018 - 2022.

Prvňáci ze ZŠ Smetanova ve Vimperku

Vimperk - V rámci projektu Naši prvňáci vám tentokrát představíme žáky ze Základní školy v ulici Smetanova ve Vimperku.

Vimperáci chtějí Jaroslavu Martanovou

Vimperk - Jasnou stopku dali vimperští voliči současnému vedení radnice v čele s Pavlem Dvořákem. Na plné čáře tam zvítězila bývalá starostka Jaroslava Martanová, jejíž minulá koalice byla tak křehká, že v polovině minulého volebního byla z postu starostky sesazena.

Vimperští hokejisté vezou body z Humpolce

Vimperk - Po domácí porážce s Jindřichovým Hradcem zajížděli vimperští hokejisté ve druhém kole Krajské ligy do Humpolce. Tentokrát slavili vítězství.

OBRAZEM: Zažít Vimperk jinak

Vimperk – Zažít Vimperk jinak se jmenovala sobotní akce, při které její organizátoři oživili ulice Pivovarská a Rožmberská.

Hokejisté zvou mladé zájemce

Vimperk – Ve středu 19. září od 15:30 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.

Den první pomoci ve Vimperku

Vimperk/ANKETA/ - Světový den první pomoci se uskutečnil ve Vimperku (odtud jsou naše snímky) i v Prachaticích.

Nový výtah je tichošlápek, chválí si obyvatelé domu

Vimperk – První obyvatelé už se mohou svézt novým výtahem. Vimperští se letos pustili do výměny výtahů v panelových domech, celkem jich chtějí za téměř tři roky vyměnit dvaatřicet.

Účelové podávané informace k Vodníku od spolku Vimperska

Vimperk - Již několik let se recykluje ve veřejném prostoru účelová kritika „spravedlivých“ aktivistů v okolí spolku Vimpersko v popředí s rodinou Vavrových a současnou zastupitelskou paní Janáskovou týkající se dalšího rozvoje areálu Vodník.

U Křesánova na Vimpersku havaroval motorkář, letí pro něj vrtulník

Vimperk - Na silnici u osady Křesánov u Vimperka v úterý 14. srpna před třetí hodinou odpoledne havaroval motorkář.

Zájemci zjistili, jak žijí včely a jak získat med

Vimperk – Na přírodovědnou vycházku do okolí Vimperka, která vedla mimo jiné i za včelami, se vydali zájemci společně s Jakubem Hromasem a Jakubem Hubáčkem z vimperské Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava.

Školáci půjdou už v září bezpečně

Vimperk – Zhruba pět milionů korun budou stát dva nové přechody, které zvýší do konce prázdnin bezpečnost místních chodců.

Jezinky bavily děti i dospělé

Vimperk - Nedělní odpoledne, přírodní scéna městského parku a parta malých i dospěláků.

Na podomní prodej mají hlídky spadeno

Vimperk – Za výjimečný považuje Peter Maroclík, vimperský vrchní městský strážník, případ kapsářství, k němuž došlo v tomto týdnu na místním autobusovém nádraží.

Ve Vimperku řádil kapsář

Vimperk - Vimperští policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který odcizil ve středu 18. července před čtrnáctou hodinou jedné ženě na autobusovém nádraží ve Vimperku mobilní telefon.

Šipkaři od Vimperka jsou nováčky, ale házejí přesně

Vimperk – Málokdo ve Vimperku a okolí ví, že zde již přes rok funguje šipkový tým pod názvem Rebels Team Vimperk, který hraje 2.B ligu šipkové unie.

Nové sochy půjdou do parku, nádraží i arboreta

Vimperk – Vimperské dřevosochání bude od pondělí 23. do čtvrtka 26. července od 9 do 18 hodin v městském parku. Součástí bude již tradiční rychlořezba, tedy ukázka řezby motorovou pilou na čas, která se uskuteční ve středu 25. července od 15 hodin.

Do vimperské atletické dráhy se zakously bagry

Vimperk – Rekonstrukce městského atletického oválu začala. Vimperští na opravy získali dotaci deset milionů korun. Součástí stavby budou i záchytné nádrže na dešťovou vodu ze střechy zimního stadionu.

OBRAZEM: Vimperský kašpárek baví děti všeho věku pohádkou

Vimperk - Další díl letního pořadu Vimperský kašpárek se odehrál v neděli 8. července ve vimperském městském parku.

OBRAZEM: Fotbalisté Šumavských Hoštic slavili padesátku

Šumavské Hoštice - V sobotu se na fotbalovém hřišti v Šumavských Hošticích konaly oslavy 50. výročí založení místního fotbalového klubu.

Na autobusovém nádraží je první knihovnička

Vimperk - V čekárně autobusového nádraží ve Vimperku je nově první veřejná knihovnička. Nechala ji vyrobit a instalovala místní firma Rohde & Schwarz.

OBRAZEM: Zámek odhalil nová tajemství

Vimperk – Hlavní část archeologického výzkumu má vimperský zámek už za sebou. Sedmnáct z plánovaných jedenadvaceti sond je hotových.

Do škol a školek jdou miliony

Vimperk – Více než šestatřicet milionů korun. To je bilance financí, které za posledních dvanáct měsíců už spolykaly, nebo ještě spolykají školy a školky ve Vimperku při jejich opravách.

OBRAZEM: Vimperské děti už si hrají na Rákosníčkově hřišti

Vimperk - V neděli 24. června ve Vimperku Lidl slavnostně otevřel Rákosníčkovo hřiště.

Ve středu 27. června představíme děti z MŠ Stachy

Prachaticko - V unikátním projektu postupně Deník představil všechny prvňáčky a následně děti z Mateřských škol z Prachaticka.

OBRAZEM: Vimperští hokejisté mají nejlepší fotbalisty

Šumavské Hoštice - Zajímavý turnaj ve fotbale se hrál v Šumavských Hošticích. Do kopaček se totiž obuli nejmenší hokejisté.

Za jídelnu zaplatí miliony

Vimperk – Na více než tři měsíce ukončila před několika dny provoz školní kuchyně v Základní škole T. G. Masaryka ve Vimperku.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Vimperské Rákosníčkovo hřiště je otevřené

Vimperk - V neděli 24. června od deseti hodin mohly první vimperské děti na nové Rákosníčkovo hřiště u řeky Volyňky.

OBRAZEM: Ve Vlčkově věži hořelo, hasiči cvičně evakuovali zraněné

Vimperk /VIDEO/ - Naposledy v roce 1857 olízly plameny zdi vimperského zámku, když do hodinové věže uhodil blesk.

Vimperské mažoretky přivezly tituly z Mistrovství Evropy

Vimperk, Crikvenice - V sobotu 16. června odcestovaly mažoretky Klapeto Vimperk do dějiště Mistrovství Evropy do chorvatské Crikvenice. Jejich soutěžním dnem byla neděle.

Cizí jazyky se brzy naučí v novém

Vimperk - Téměř dva miliony korun bude stát nová moderní odborná učebna cizích jazyků v Základní škole ve Smetanově ulici ve Vimperku.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden setkání mládeže ve Vimperku

Prachatický deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Prachaticka z let 1918 až 1992.

OBRAZEM: Dechovky hrály Mezi Pivovary

Vimperk - Dechové kapely z jihu Čech, mažoretky, super nálada, výborné počasí a atrakce pro děti, taková byla akce Mezi Pivovary ve Vimperku.

Znalec určil cenu, ale kupující chce dát méně a město chce zase prodat

Vimperk - Pozemky, které má aktuálně v nájmu vimperský Šumavous, tedy společnost Palestra, dostanou znovu na stůl zastupitelé.

Ředitelky své židle neopustí

Vimperk - Dvě ředitelky škol ve Vimperku, Dagmar Rückerová a Irena Helmová, obhájily svoje pozice a zůstávají v řídících funkcích.

Vidět zámek půjde jen s průvodcem

Vimperk - Dominanta Vimperka se připravuje na opravu. Otevře jen o prázdninách.

Brána je pryč, teď se pustí město do oválu

Vimperk - V týdnu od 18. června začne stavba nového atletického oválu ve Vimperku.

Kradli naftu, policisté je chytili při činu

Vimperk - Ve druhé polovině května před jednadvacátou hodinou byli dva muži zadrženi při krádeži motorové nafty.

Developer chce pozemky u Hrabic

Vimperk - Dvacet rodinných domů by mohlo vyrůst u Vimperka.

Ve středu 13. června představíme děti z MŠ Čkyně

Prachaticko - V unikátním projektu postupně Deník představil všechny prvňáčky z Prachaticka.

Koupaliště otevírá naposledy

Vimperk – Poslední sezonu zažívá vimperské koupaliště. To otevřelo v pondělí svoje brány, do konce týdne se tu návštěvníci vykoupají zdarma.

Mažoretky soutěžily v Memoriálu Jiřího Necida

Vimperk - Mažoretkové soutěž, která v názvu nese zakladatele tohoto sportu v ČR, se konala 2. června na Zimním stadionu ve Vimperku.

Šumava open míří do Svaté Maří

Svatá Maří - Na fotbalovém hřišti ve Svaté Maří startuje 7. července seriál turnajů v malém fotbale JS Agency Select tour 2018.

OBRAZEM: Vlaky ve Vimperku jezdí již 125 let

Vimperk - Štifterův pošumavský železniční spolek Vimperk uspořádal v sobotu 9. června oslavy 125. výročí železniční tratě Vimperk - Strakonice.

Nové třídění je na dosah

Vimperk - Nové podzemní kontejnery na tříděný odpad ve Vimperku už stojí na svých místech.

Volarský Saxwork Quartet slavil výročním koncertem ve Vimperku

Vimperk - Vimperský sál Městského kulturního střediska zaplnil výroční koncert hudebního souboru SaxWork Quartet z Volar.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT