VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VIMPERK

Město Vimperk bývá často zváno "bránou Šumavy" nebo také "městem pod Boubínem". Kromě toho, že leží na hranici CHKO Šumava na severním úbočí vrchu Boubína, je také sídelním místem správy CHKO a NP Šumava.
Město se rozkládá v údolí řeky Volyňky 16 km severozápadně od okresního města Prachatice v nadmořské výšce 700 m.
Historie města sahá až do poloviny 13. století, kdy zde byl postaven hrad založený k ochraně Zlaté stezky. Podhradí, poprvé připomínané již v roce 1263, těžilo ze své výhodné polohy na obchodní trase a v roce 1359 bylo již městečkem. V období husitských válek byl Vimperk roku 1423 dobyt a vypálen husity. Městem se stal v roce 1479, kdy byl také obdařen mnoha výsadami královských měst a opevněn. V roce 1619 bylo město neúspěšně dobýváno stavovským vojskem. V 17. a 19. století jej postihly rozsáhlé požáry, při nichž byla značně poškozena jeho velká část. Při posledním velkém požáru v roce 1904 vyhořelo téměř celé náměstí. Zdroj: http://www.vimperk.cz/

Oprava zámek úplně nezavře

Vimperk – Zavřené zůstaly dveře do Státního zámku ve Vimperku. V letošním roce totiž začíná rekonstrukce, která potrvá do roku 2020.

Nižší poplatky neprošly, změní se celá vyhláška

Vimperk – Návrh zastupitele Jaroslava Petráška, aby vimperští podnikatelé platili jen poloviční poplatek za zábor veřejného prostranství svými předzahrádkami, na pondělním zasedání zastupitelů neprošel.

Za úředníky v poschodí Vimperské vyveze výtah

Vimperk – Téměř čtyři a půl milionu korun investují vimperští do bezbariérovosti budovy ve Steinbrenerově ulici, kde sídlí radnice.

Předškoláků je letos více, ukázaly zápisy

Vimperk – Téměř stovka předškoláků se vydala k zápisům do vimperských základních škol. Ty se konaly v pátek a v sobotu.

OBRAZEM: Raději zešílet v divočině

Vimperk - Setkání s šumavskými samotáři.

Vimperští hodí odpad do podzemí

Vimperk - Na dvou místech vimperských ulic se brzy objeví podzemní kontejnery na tříděný odpad.

Florbalisté Vimperka si zajistili druhé místo

Vimperk - Předposlední turnaj Jihočeské ligy absolvovali florbalisté Šumavanu Vimperk. Ze dvou zápasů přivezli tři body a zajistili si dopředu konečné druhé místo tabulky. Poslední zápasy se hrají 28. dubna.

Bývalou ubytovnu chtějí prodat, zájemci jsou dva

Vimperk - Dva zájemci zareagovali na nabídku města týkající se prodeje bývalé ubytovny v areálu U Sloupů. Budova má podle znaleckého posudku hodnotu vyšší, než 3,2 milionu korun.

Úředníci musejí na školení, registr vozidel bude mimo provoz

Vimperk - V pondělí 16. dubna bude zcela mimo provoz agenda registru řidičů, odboru dopravy a silničního hospodářství, Městského úřadu ve Vimperku, pracoviště Nad stadionem 199, Vimperk (budova TKB).

Gymnastky zacvičily solidní sestavy

Vimperk, Tábor - Vimperské sportovní gymnastky vyrazily na svůj první jarní závod do Tábora.

Úředníci ověří, zda neroste černá stavba

Vimperk - Komplikace by mohla zmírnit odstavná plocha na pronajatém pozemku.

Chalupy navštívil zloděj

Zdíkov – Poškozením a krádeží věcí pachatel majitelům způsobil škodu za nejméně 45 000 korun.

Vimperské předzahrádky možná vyjdou na polovinu

Vimperk - Návrh změny obecně závazné vyhlášky o místních poplatcích, která se týká předzahrádek u vimperských podniků, předkládá zastupitelům na pondělní jednání Bohumil Petrášek.

Pod bytovkami zmizí hlína, nahradí ji asfalt

Vimperk - Nových povrchů pod bytovkami se dočkají obyvatelé ulice Nad Stadionem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT