Předchozí
1 z 5
Další

Dominika Čechová Kasíková miluje psy

Sedmadvacetiletá usměvavá Dominika Čechová Kasíková z Prachatic se nezastaví. Od dětství miluje psy a právě kolem nich se točí její život. V Prachaticích vlastní nejen salon zaměřený na úpravu psů, ale zároveň je i majitelkou chovatelské stanice.

1. Foto poskytla: Dominika Čechová KasíkováZdroj: Poskytla: Dominika Čechová Kasíková

"K myšlence otevřít si salón pro pejsky mě vedl celý můj život už od dětství. Ten, kdo mě zná, tak ví, že v dětství mou oblíbenou hračkou nebyla Barbie, ale moje nejlepší kamarádka na psím vodítku," vypráví Dominika Čechová.

2. Foto poskytla: Dominika Čechová KasíkováZdroj: Poskytla: Dominika Čechová Kasíková

Ke stříhání psů jako takovému ji přivedlo pořízení prvního pejska Jorkšírského teriéra. "Dostala jsem ho k desátým narozeninám. Po pár úpravách v salóně jsem to zkusila sama a už to jelo. K otevření salónu mne donutil nátlak okolí, kdy každý obdivoval našeho Jorkšírského teriéra," popisuje svoji cestu.

3. Foto poskytla: Dominika Čechová KasíkováZdroj: Poskytla: Dominika Čechová Kasíková

V 19 letech si pořídila druhého Jorkšírského teriéra od výborné chovatelky. "A tam jsem dostala chuť se tomu věnovat výstavně a tím pádem se mé služby rozšířily. Dnes se věnuji téměř všem plemenům a zároveň jsem se stala chovatelkou druhé mé srdcové záležitosti a tím se stalo pořízení Holly Staffordširskýho Bulteriéra," říká ke své vášni.

4. Foto poskytla: Dominika Čechová KasíkováZdroj: Poskytla: Dominika Čechová Kasíková

V letošním roce odchovala první vrh A Staffordširskýho Bulteriéra. "Máme pět štěňat a všechna byla vlastně okamžitě zadána. Doma zůstane jedna fenka," doplnila ke svému prvnímu vrhu.

5. Foto poskytla: Dominika Čechová KasíkováZdroj: Poskytla: Dominika Čechová Kasíková