S úderem desáté zahráli hudebníci ZUŠ Volary fanfáru a Jana Frejková z odboru kultury přivítala všechny návštěvníky. Pak už slovo dostala starostka Martina Pospíšilová. Ta ve svém krátkém slovu poděkovala všem za přípravu muzejních expozic.

O chod Volarského muzea se dál budou starat Alena Příhodová, Nikola Frejková a Jiří Pokorný. Muzeum bude otevřené od května do konce září od 10.00 do 17. 00 hodin denně mimo pondělí.

Do Volar zavítali manželé Alenu a Jiřího Balýovi, kteří do letošní expozice zapůjčili kočárky a přípravili krásnou expozici. Druhým lákadlem letošní sezony je expozice Zábrdských betlémů od paní Vizinové.


Letošní muzejní plochy, budou zasvěceny tradiční stálé expozici pochodu smrti, ze života ve Volarech a nově jsou zde dvě expozice. První je věnovaná historii kočárků. Druhou expozicí jsou podmalby Betlémů ze Zábrdí od paní Vizinové i zde jde o zajímavé dílo. K stálým expozicím se tedy i letos podařilo najít vhodné zajímavosti a hlavně i opět se bude mít Volarské muzeum čím chlubit a věřím, že turisti, kteří do Volar v těchto měsících přijedou místní muzeum navštíví.