Taneční soutěže se studio zúčastnilo již potřetí, tentokráte hned s devíti choreografiemi, ve kterých vystoupilo na osmdesát prachatických tanečnic a tanečníků. „V dětské věkové kategorii Show předtančení jsme se představili se dvěmi choreografiemi - Léto v Saint Tropez a Little Ladies. Do Parketových tanečních kompozic jsme nasadili Fairy Dance. Juniorky soutěžily ve stejných kategoriích a to se skladbami Chess a Letem klasickým světem v Show předtančení a s Kristiánem v Parketových kompozicích. Juniorky okusily poprvé i soutěžní atmosféru v kategorii Street Dance s choreografií Lyrix. Dospělí pak vyrukovali s Letem seriálovým světem v Show předtančení a s Nebezpečnými známostmi v Parketových tanečních kompozicích,“ uvedla Kamila Kačírková, vedoucí TS 4ever.

Z devíti choreografií uspělo pět. Zlato do Prachatic přivezly malé víly za skladbu Fairy Dance a stříbro juniorky za Kristiána. Bronzem se mohou pochlubit malí četníci a četnice ze Saint Tropez i obě choreografie dospělých. Všechny věkové kategorie byly velmi dobře obsazeny, v těch hlavních - Show předtančení – soutěžilo vždy alespoň deset choreografií. Jestliže loňský ročník soutěže dobyly děti s Pirátským příběhem, tak letos je rozhodně nejslavnější choreografií prachatických tanečníků bezprostřední a zábavný kousek dospělých Letem seriálovým světem.

Za úspěchem Tanečního studia 4ever stojí vedle Kamily Kačírkové - autorky a trenérky osmi choreografií i Josef Bukovský z českobudějovického Tanečního klubu Break Beat, který připravil juniorky pro kategorii Street Dance. Kvalitní choreografie by však nebyly nic bez skvělého výkonu tanečnic a tanečníku TS 4ever.

„Tišnov je za námi, ale ty nejdůležitější soutěže nás teprve čekají. Hned po jarních prázdninách se začneme intenzivně připravovat na Discodrom 2009, kde se pokusíme o postupy dalších choreografií na Mistrovství Evropy v Chorvatsku. Jelikož jsme již uspěli se dvěmi malými formacemi a duem, je pro nás velkou motivací vybojovat si postup i s dalšími choreografiemi,“ zkonstatovala K. Kačírková.

Jako první však přijde na řadu realizace benefičního plesu Tančíme srdcem, který pořádá TS 4ever 21. února od 18.00 hodin v Hotelu Park Prachatice. „Na ples srdečně zveme všechny malé i velké přátele a příznivce našeho studia. Většinu letošních úspěšných choreografií, i těch které veřejnost ještě neměla možnost vidět, předvedeme právě při této společenské události, na kterou se již všichni, především pak děti, těšíme,“ uzavřela Kamila Kačírková s tím, že nejen benefiční ples a Discodrom 2009 zaplňují kalendář tanečního studia. Aktivit čeká prachatické tanečníky a tanečnice ještě mnoho. Vedle soutěží a reprezentace města Prachatice po republice i v Evropě se uskuteční letní soustředění, letos v netradičním provedení.

Více informací o Tanečním studiu 4ever včetně pozvánky na benefiční ples Tančíme srdcem je uvedeno na www.ts4ever.cz.

Andrea Tajanovská
TS 4ever