Z ústředního kola, které se konalo o uplynulém víkendu ve Vysokém Mýtě, si totiž přivezli maximum vítězství.

„Z Jihočeského kraje postoupilo celkem sedmero žáků hrajících na dechové žesťové nástroje. Dva byli z Vimperka, což už samo o sobě bylo nadstandardní zastoupení. Jaroslav Reichman soutěžil ve hře na trombon a Tomáš Doležal na trubku,“ prozradil zastoupení své školy v nejvyšším kole soutěže vyhlašované Ministerstvem školství ředitel ZUŠ Vimperk Pavel Vališ.
Jak Reichman, tak Doležel svoji kategorii s přehledem vyhráli a úspěch byl navíc korunován i oceněním pro učitele.

„Učitel Karel Škvrna se největší měrou podílí na jejich hudebním rozvoji. Nutno dodat, že jeho žáci patří v posledních letech mezi republikovou špičku. Což ostatně dokazují jak výsledky z 18. dubna, tak i diplom, který Karel Škvrna od porotců obdržel.

Ani čtvrtý člen vimperské výpravy, kterým byla Jana Ziková, jež se oběma žákům postarala o klavírní doprovod, nezůstala bez povšimnutí a vysloužila si rovněž slova uznání od přítomných porotců.

„Je pochopitelné, že nás tento výsledek potěšil a je to příjemný dárek k letošním oslavám šedesáti let trvání naší školy,“ netajil radost z vystoupení svých žáků i učitelů v republikové soutěži ředitel Pavel Vališ.

Jaroslav Pulkrábek