Tu již několik let připravuje zdejší kulturní středisko a pro malé diváky i jejich rodiče přináší každonedělní nabídku loutkového příběhu. Tentokrát si pořadatelé připravili opravdovou lahůdku a poslední představení věnovali vimperským ochotníkům, kteří právě letos slaví desetiletí svého trvání.

„Po hrané pohádce o princezně Václavce jsme tentokrát nastudovali pohádku, kde se chopíme i loutek. Jde sice o chronicky známou zápletku, ale i v takovémto příběhu lze použít mnoho fantazie a občas jsme sem zařadili i méně známé stránky této události,“ přiblížil nedělní titul František Suchý, který zde vystoupí společně s Jarmilou Kůsovou a Danou Kubíčkovou.

Scénáristu či režiséra se určit nepodařilo, neboť jak František Suchý dodal pohádka se rodila společným úsilím jak na poli scénáře, tak i režisérsky.

Na poslední letošní pohádkovou vycházku na zámecké arkády se tedy můžete vypravit v neděli 31. srpna ve tři hodiny odpoledne a vstupné je pro dospělé již tradičně třicet korun. Děti mají i tentokrát vstup zdarma.

Jaroslav Pulkrábek