Na návštěvnosti se to ale nijak neprojevilo, sál byl opět obsazený do posledního místa a všichni si naplno užívali koncert Veroniky, její kapely a hostů.

Během večera zazněl například folk, šanson a jazz interpretů Radůza, Zuzana Navarová, Hana Hegerová, Lucia Šoralová, Lenka Nová, Melody Gardot nebo Duke Ellington. O tom, že si všichni koncert užili, svědčil závěrečný aplaus, kdy se všichni vystupující museli ještě několikrát vracet.

Jak je již u Veroniky koncertů zvykem, výtěžek pravidelně putuje na dobročinné účely. Letos se ale koncert stal součástí půlroční sbírky, kterou Veronika připravila společně se svým kamarádem. Ve spolupráci s neziskovou organizací Show Your Help, která sbírku zaštiťuje, budou půl roku vybírat finanční prostředky na podporu ergoterapeutické dílny v Nemocnici Vimperk, kam následně chtějí nakoupit vybavení, které jak zdejším zaměstnancům, tak klientům zpříjemní pobyt a umožní jim lepší fungování.

Výtěžek z letošního koncertu činí 16 333 Kč, které poputují na transparentní účet. Vybírat se bude i na dalších akcích, jako například Majáles Vimperk, Čkyně Cup, Summer Punk Párty Volyně. Sbírka skončí 14. září na Zažít Vimperk jinak.

Projekt lze podpořit jakoukolivčástkou na účet 2601586480/2010
u Fio banky.

Šimon Blaschko