To je již porce více jak deset tisíc fotografií, staré krásné Šumavy. Jde o zapomenuté kouty, místa, kde byl život a dnes již ne, kde žijí, děti, kněží, faráři, ale i spolky a ti co nosí parádní uniformy a mnoho dalších rarit.


Letošní rok zahájilo toulání v lednu a ve středu pokračovala další prezentace zajímavým blokem čtyř měst, kdy tři byly z jižní části a jedno ze západní Šumavy.

Téměř deset let vozí Jaroslav Půlkrábek do Volar pořad starých fotografií o Šumavě a ne jen o ní. Další z jeho pořadů si mohli Volarští poslechnout ve středu 22. února večer v sále hotelu Bobík.Zdroj: Ladislav Beran
Úvod všechny zaved do Českých Budějovic na ukázku tamního nádraží a jeho proměny v čase. Blok čtyř míst začal ve Chvalšinách a jejich okolí. Vltava, a zajímavé okolí městečka, kde se nachází pěkné muzeum Josefa Rossenauera uchvátilo.


Ktiš, to je dnes zajímavé místo, kde muži a ženy to mají 260 ku 260 a je zde velký počítačový server, který hlídá celou naši malou republiku. Rychnůvek to je místo nedaleko Svatého Tomáše a nám svým osudem připomíná nedaleké Cudrovice.


Rejštejn je místo posledního odpočinku maminky a bratra Karla Klostermanna velkého Šumavského spisovatele. Byla to opět zajímavá cesta několika městy a místy Šumavských i pod Šumavských, kterou zakončili opět děti, lidé a uniformy.


Za pěknou hodinku poděkoval plný společenský sál městského hotelu Bobík potleskem.

Ladislav Beran