„V tuto chvíli je již zcela jisté, že půjde o inscenaci, která se stane součástí repertoáru spolku. Doufejme, že úspěšnou a s velkým počtem repríz,“ věří Jaromír Hruška.

A s jakou hrou tedy otevřou slavnostně prachatičtí ochotníci příští rok na jaře Městské divadlo po jeho rekonstrukci?

„Víme, že půjde o novou interpretaci textu Josefa a Karla Čapka Lásky hra osudná. Jednak je to hra o divadle a k příležitosti otevření divadla se, myslím, výborně hodí,“ vysvětluje režisér Šumavského ochotnického spolku důvody, proč padla volba právě na titul bratří Čapků.

„Dále je, myslím, dobře, že nové divadlo bude otevřeno právě českou hrou, což v sobě nese jistou symboliku. Tento text v sobě nese mnoho potenciálu a já pevně věřím, že se budeme snažit jej beze zbytku využít. Hra bratří Čapků nebývá příliš hrána, což ovšem není problémem textu samotného, ale inscenátorů, kteří se mohou dostat do obtíží při jejím výkladu. Komedie totiž osciluje mezi pragmatickým přístupem Karlovým a poetismem jeho bratra Josefa,“ vysvětluje Hruška dále a dodává, že právě to je na tomto textu zajímavé a pozoruhodné.

„Sledovat tok jejich myšlenek a snažit se jim přiblížit a skrze něj potom oslovit současného diváka. Doufám, že se nám podaří nejen prachatické obecenstvo přesvědčit o tom, jak moderní text to je. Držte nám v té těžké pouti za divadlem palce a těším se s vámi na shledanou ve Vašem novém divadle,“ věří Jaromír Hruška.

Vratislav Škorpiil, ŠOS