Téměř tři desítky dětí se totiž účastnily pěvecké soutěže Solasido a nejenže pobavily přítomné či si vyzkoušely jaké to může být třeba na takové Superstar, ale měly i šanci si odnést některou z cen, mezi kterými mechyběla ani zajímavá elektronika.

„Pořad je určen pro děti ve věku od šesti do patnácti let a to ve třech kategoriích. Jde o moderní soutěž, v níž děti zpívají za profesionálního hudebního doprovodu a jejich výkon pak hodnotí odborná porota,“ představil soutěž nazvanou Solasido, která má za sebou již patnáct let trvání, její organizátor Pavel Justich.

Přestože to vše na první pohled vypadá jednoduše a soutěž se zdánlivě odehraje během jednoho večera, jde o mnohem složitější záležitost. Účastníci totiž musí projít konkurzem, čeká je příprava na soutěž, natáčení a generální zkouška. Až po té přijde na řadu samotný soutěžní večer.

„Hlavním cílem této soutěže je inspirovat děti k pěveckému umění a ukázat jim, že mohou uplatnit své schopnosti a předvést na jevišti před veřejností, že něco dokáží. Tím je značně posíleno jejich seběvedomí a tak nebudou mít v budoucnu potřebu řešit své problémy například pomocí drog,“ představil Solasido i z jiného pohledu jeho autor Pavel Justich.

Jaroslav Pulkrábek