V letošním roce pak přivezou navíc jeden snímek, který se věnuje tématu Muž. I letos se Karel Matějka, starosta městysu, těší, že po roce potká fotografy, z nichž se postupem let stali kamarádi. Vernisáž výstavy je naplánována na sobotní 10. hodinu.


Kolik fotografů se letos výstavy Foto na provázku účastní?
Zatím je jich přihlášeno přes třicet, ale další se nám ještě hlásí, takže konečný počet ještě nemáme. V posledních třech letech bylo vždy kolem pětatřiceti fotografů.


Musejí se vystavující fotografové držet určitého tématu?
Ne, vystavovat mohou libovolně, jen s podmínkou, že se jedná o snímky, které u nás ještě neukázali. Pak je dané téma, do kterého může dát každý fotograf jen jeden svůj snímek.


Účastní se stále stejní fotografové?
Každý rok přibude zhruba pět nových fotografů, jinak se jedná více méně o stálice. Postupem let se z výstavy stala nejen prezentace prací, ale i setkání kamarádů, na které se v městysu těšíme.


Připravili jste i doprovodný program?
V sobotu na vernisáži vystoupí Adéla Zejfartová a Sunny Swing Quintet, večer tu pokřtí své CD Ivan Boreš a jeho kapela Vivat Joe! a večer nám k tanci a poslechu zahraje ve Sportovním areálu na Sokolské louce Krausberry. V neděli máme promítání a vyhlásíme výsledky.