Legendární inscenaci přivezli na pozvání Kulturního a informačního centra do volarského kinosálu herci pražského Divadla bez hranic v pátek 17. května. Sál byl plný a diváci se skvěle bavili.

Divadelní komedie CarloGoldiniho Sluha dvou pánů zaplnila volarský kinosál do posledního místečka. Příběh sluhy Truffaldina, který je hlavní postavou této komedie pobavil volarsko do syta. Příběh nás zavede do Benátek šestnáctého století, kam přichází chudý sluha Truffaldino z Torina, kde nebyl ničím jiným než sluhou. Komedie, která má vše co i současný divák pojímá stejně jako ten před mnoha lety. Vše se zamotává hned na začátku příběhu zámožného muže Rasponiho a jeho smrti. Pan Pantalone a pan Dottore zasnoubili své děti Clarice a Silvia.

    A v tom přichází do Benátek i do  domu Truffaldino, sluha Federiga Rasponiho z Turína, který byl podle posledních zpráv zabit. Federigo se měl oženit s Clarice, která je nyní zděšená, je totiž do Silvia zamilovaná a Federiga nechce. A příběh začíná. Zápletka je na světě a Truffaldino, který se rozhodne sloužit dvěma pánům najednou sám mnohokrát neví kam dřív skočit a komu vlastně slouží. Krásné dialogy a komplikované a zamotané monology hlavní postavy ukazují jak Český jazyk je bravurní a jak mu komedie tohoto druhu svědčí. Jedinečné báječné to vše doprovázené smíchem neberoucího konce, někdy to bylo až k slzám. Pro herce souboru Divadla bez hranic to muselo být velké vyznamenání, když smích doprovázel spontánní potlesk. Jak šel děj i čas pomalu se vše začalo rozplétat tak aby bylo dobře. Truffaldino nás provedl jedinečným příběhem, který zdobí divadelní scény pod střechou i pod otevřeným nebem, neboť tato komedie je vhodná všude. No a jak to v komediích bývá vše dobře dopadne. Svatba byla a hned několikanásobná, Truffaldino poznal, že sloužit dvěma pánům najednou nejde a to je vlastně konec.

     Co bylo na divadle nádherné tak to jak, herci a zejména hlavní postava spolupracovala s diváky a jak je vtáhl do děje hry samotné. Vrcholem bylo, když na závěr doslova vytáhl na jeviště malou dívku divačku Jolanku, která mu perfektně napovídala, a v tom se na závěr dostalo obrovského a dlouhotrvajícího potlesku všem. Herci i diváci si to v páteční večer parádně užili. Poděkování patří kulturně informačnímu centru ve Volarech, které šáhlo k výborné klasice a výbornému souboru a mnoho diváků po představení děkovalo Jaroslavu Pulkrábkovi, za povedené představení i za to, že vzali za správný konec.

 

Ladislav Beran