Akce bude zahájena v sobotu 7. listopadu v 8.00 hodin Ovocným jarmarkem, kde se budou prezentovat (nejen) ovocnáři a prvopěstitelé z mikroregionu. Jarmark bude spojený s bohatým programem. Vystoupí Doubravanka, Pěčňovanka, František Nedvěd, Vodáci, Česká píseň, Spolek hezkých holek.

Večer bude ukončen taneční zábavou v Hotelu pod Stráží, kde k poslechu a tanci zahraje skupina Milenium. V průběhu taneční zábavy se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků soutěží, předání cen a kulturní program jednotlivých obcí mikroregionu.

Od pátku 6. listopadu do neděle 8. listopadu se soutěží o Jablko roku 2009, Ovocný destilát roku a Slivovici roku 2009 a Ovocnou dobrotu a Ovocný dortík roku 2009 Chelčicko-Lhenického mikroregionu.

Slavnostní vernisáž podzimní výstavy začíná v sobotu 7. listopadu od 9 hodin v Hotelu pod Stráží. .Výstava bude přístupná i v průběhu neděle 8. listopadu, a to od 10 do 15.hodin.

Bližší informace k podmínkám a účasti na vyhlášených soutěžích Mikroregionu Chelčicko-Lhenického naleznete na: www.chelcicko-lhenicko.cz

Pěstitele, pekařky a výrobce destilátů musí své výrobky do soutěže Jablko roku 2009, Slivovice roku 2009, Ostatní destilát roku 2009, Ovocná dobrota – zákusek 2009 a Ovocná dobrota – koláč, závin 2009 odevzdat na Úřad Městyse Lhenice nejpozději do pátku 6. listopadu do 12 hodin.

Mikroregion Chelčicko-lhenický pořádá a srdečně zve na tradiční Slavnosti plodů 2009.