Sedmapadesátiletý Vlastimil Ochman působí v Jihočeské komorní filharmonii (JKF) 30 let, hrál v ní jako houslista, posledních třináct let ji vede jako ředitel. „Rezignaci nechci komentovat. Orchestru přeji, aby byl v budoucnu prezentován co nejlépe,“ řekl Vlastimil Ochman.

Zájemci o jeho funkci naleznou požadavky na webu Jihočeského kraje 9. září. Komise, v níž zasednou především zástupci různých kulturních institucí, se sejde začátkem října. „Ke konci října bychom chtěli mít místo obsazené, aby od listopadu mohl nový ředitel funkci přebírat. Já chci, aby nové vedení navázalo na dosavadní práci, ale současně se snažilo více prezentovat orchestr a přitáhnout více veřejnosti, aby to nebylo jen o pár koncertech v síni Otakara Jeremiáše a krumlovském koncertu k výročí druhé světové války. Několikrát jsem o tom také mluvil s šéfdirigentem Janem Talichem a jemu jsou tyto představy velmi blízké,“ řekl hejtman Jiří Zimola.

Rozpočet JKF je zhruba 16 milionů korun. Jednu z nejlepších sezon prožil orchestr v roce 2011, kdy odehrál asi 80 koncertů a dosáhl finanční soběstačnosti 37,4 procent. Deník již zná jméno jednoho z možných adeptů na funkci ředitele JKF. Jeho vyjádření a další informace přinese náš Deník v pondělí, ve svém tištěném vydání.