Putovní výstavu, do které se zapojil i prachatický fotograf Václav Malina, připravila Jihočeská rozvojová o.p.s. za podpory Jihočeského kraje a statutárního města České Budějovice.
„Jedná se o putovní fotografickou výstavu, která začne 16. května v Českých Budějovicích v Galerii Pod Kamennou žábou a potrvá do 10. června. Poté se přesune do Třeboně. Záštitu nad celou akcí převzal primátor Českých Budějovic Mgr. Juraj Thoma, který společně s fotografem Jindřichem Štreitem výstavu zahájí. Při slavnostním večeru vystoupí i charitní amatérské divadlo–CHAD. Zároveň představíme i náš nový časopis, který bude vydávat naše Občanská poradna od letošního května,“ uvedla včera organizátorka výstavy a vedoucí Střediska marketingu a PR Jihočeské rozvojové o.p.s. Dana Kalistová.
Na výstavě se představí celkem deset fotografů fotících sociální tématiku rozdílným pohledem a v rozdílném prostředí. Každý z nich bude mít prostor pro cyklus zhruba šesti fotografií dle vlastního výběru a zaměření.
Václav Malina si připravil cyklus Senioři, v němž představuje několik fotografií.
„Původně jsme plánovali, že výstava poputuje i do Prachatic. Bohužel jsme ale nenašli vhodné prostory, všechny byly již zadány na měsíce dopředu, a tak ji letos prachatičtí obyvatelé ve svém městě bohužel neuvidí,“ poznamenala Dana Kalistová.